Obmedzenie cestovania a uzavretie hraníc má aj pozitívnu stránku. Konečne budú viacerí z nás „nútení“ spoznať aj domáce zákutia, ktoré sú častokrát krajšie, ako tie v zahraničí. Navyše, celý čas sme ich mali pod nosom a neuvedomili sme si to. Už viete, kam sa najbližšie vyberiete?

 

# Bojnice – Hohenzoltern (Nemecko)

Bojnický zámok patrí medzi najkrajšie na Slovensku, na druhej strane hrad Hohenzoltern je jeden z najkrajších v Nemecku. Nachádza sa asi 50 kilometrov od Štutgartu a jeho pôvodná stavba vznikla ešte v 11. storočí.

# Lúčky – Bohol (Filipíny)

Vodopád Lúčky sa nachádza neďaleko Ružomberka a je prírodnou pamiatkou, ktorá je súčasťou národného parku TANAP. Filipínsky ostrov Bohol je známy viacerými prírodnými krásami, medzi ktoré nepochybne patrí aj množstvo vodopádov.

# Vihorlat – Amazónia (Brazília)

Pohorie Vihorlat na východnom Slovensku je unikátny svojimi hustými pralesmi. Turisticky atraktívnymi lokalitami je najmä jazero Morské oko, ktoré vzniklo veľkým kryhovým zosuvom, ale tiež Vihorlatské vrchy, ktoré majú sopečný pôvod. Amazonský prales je samozrejme nepomerne väčší ako ten vo Vihorlate, no oba sú impozantné svojou unikátnosťou.

# Zelené pleso – Banff National Park (Kanada)

Zelené pleso sa nachádza vo východnej časti Vysokých Tatier a patrí medzi turisticky najobľúbenejšie destinácie. Kanadský park Banff National Park sa nachádza v Skalnatých horách (Rocky Mountains) a je veľmi obľúbený vďaka priezračným jazerám, majestátnym horám a úžasným výhľadom.

# Banská Štiavnica – Trinidad (Kuba)

Banská Štiavnica má veľký historický význam. Nájdete ju v údolí Štiavnických vrchov a svojho času tu boli objavené ložiská zlata i striebra. Mesto Trinidad na Kube taktiež patrí do Svetového dedičstva UNESCO a turisti ho chodia navštevovať najmä pre fascinujúcu koloniálnu architektúru.

# Via ferrata Skalka – Via ferrata Colorado (USA)

Komín na Skalke sa nachádza neďaleko Kremnice a nájdete tu najdlhší visutý via ferratový most na Slovensku. Má dĺžku 78 metrov a v niektorých miestach je až 45 metrov nad terénom. Americkým štátom Colorado sa taktiež ťahajú Skalnaté hory a je tu otvorených viacero ferrát.

# Tokaj – Toskánsko (Taliansko)

Tokaj nachádzajúca sa v povodí rieky Bodrog je známa najmä bohatou históriou vinárstva. V okolí sa rozliehajú Zemplínske vrchy a časť tohto územia zasahuje i na maďarskú stranu hraníc. Toskánsko sa nachádza v strede Talianska a taktiež sa tento región preslávil svojimi vínami.

# Telgárt – Nine Arches Bridge (Srí Lanka)

Chmarošský viadukt pri obci Telgárt na Horehroní je unikátny tehlový železničný most. Postavili ho v 30. rokoch 20. storočia, je vysoký 18 metrov a dlhý 113 metrov. Nine Arch Bridge je tiež nazývaný The Bridge in the Sky. Nachádza sa v oblasti Demodara a práve vďaka tomuto unikátnemu viaduktu vzrástol v tejto lokalite turistický ruch.

 Foto/Zdroj: Facebook/ aviontravel.sk