Preplnené nemocnice, kolabujúca vláda, hádajúci sa hlavní predstavitelia štátu – koronavírus nám zasiahol do života viac, ako sme predpokladali. Je len otázne, dokedy to celé ešte bude trvať.

Profesor Krčméry bol prvým zaočkovaným Slovákom, pred tisíckami sledujúcich prijal už svoju v poradí 17stu vakcínu, ako sám tvrdí, prebiehalo to bez problémov. Novému Času poskytol svoj exkluzívny pohľad na prednostné očkovanie celebrít a verejne známych osobností. 

„Pokiaľ bol zámer zvýšiť záujem svojich fanúšikov o očkovanie, tak sa to malo takto komunikovať. Teraz je logické dať prednosť zdravotníkom, zamestnancom DSS, testujúcim laborantom a verejným zdravotníkom, terénnym sociálnym pracovníkom, záchranárom a kritickej infraštruktúre, z epidemiologického, ale aj pragmatického dôvodu. Ak zomrie pacient, je to tragédia. Ak zomrie sestra alebo niekto z nás lekárov, je to 3 – 5 tragédií, lebo nemá kto zastúpiť a dalším pacientom nemá kto podať liečbu a zomrú,“ vysvetľuje uznávaný odborník.

Zároveň dodáva, že mediálne známe osobnosti by angažoval až v tretej etape, keď bude treba zvýšiť zaočkovanosť bežnej populácie. 

Foto: YouTube/ Na telo, Instagram/ domicibulkova | Zdroj: cas.sk