Dnešná doba je plná absurdít, nekonečných spoločenských debát, ale aj snahy o zlepšenie, či každodenných vtipných anekdot. Slovenskej ilustrátorke Ivane Belianskej sa podarilo celý tento obraz vynikajúco zachytiť v jednom zo svojich projektov, ktorý funguje pod menom DailyIllustrations – či po novom Dejlicko!

 

Vtipným či kritickým komentárom dokáže reagovať takmer na čokokoľvek, medzi jej najnovšou tvorbou nájdeme reakciu aj na Slovnaft BAjk – systém zdieľaných bicyklov pre verejnosť, kontroverznú reklamu od značky Absolut, či na katastrofálnu situáciu s meškajúcimi vlakmi.

Nebojí sa však načrieť aj do ľahších tém. Situácie týkajúce sa roztekajúceho sa mejkapu v horúcom letnom počasí, či mačiek vyvaľujúcich sa na klávesnici práve vtedy, keď práve potrebujete súrne použiť počítač vie vystihnúť veľmi jednoducho, avšak trefne. Samostatnou témou, ktorá je jej určite blízka, sú humorné obrázky, ktoré rozoberajú tvorbu grafiky či ilustrácií.

Dlho sa schovávala za anonymitu, ktorú ponúka internet, my sme však veľmi radi, že vyšla zo svojej ulity a my ju môžeme spoznať. Sledovať jej tvorbu môžete na instagrame či facebooku. Dosť však už textu, prezrite si radšej obrázky nižšie!

Zdroj/Foto: facebook.com, sketcher.startitup.sk