Ako iste viete, programové vyhlásenie vlády je už niekoľko dní vonku, teraz bude nasledovať hlasovanie o vyjadrení dôvery. Ktovie, ako to celé dopadne, keď už po dôležitom dokumente nepočúvame nič, len hádky a kritiku.

V pléne sa rozhodol reagovať aj bývalý premiér Peter Pellegrini, ktorý súčasnému nasledovníkovi vytkol všetko, čo sa len dá. Vraj nie je schopný konštruktívneho dialógu a na tlačových besedách sa iba predvádza.

„Tak ako bolo celé jeho pôsobenie v opozícii postavené výlučne na konfrontácii, tak v ňom pokračuje aj z úradu vlády. Nepriateľ je každý, kto prejaví vlastný názor, koaliční partneri, opozícia, mimovládne organizácie i novinári. Na všetkých už stihol povylievať špinu, pretože nepochopil svoju novú životnú a politickú situáciu,“ hovorí.

Údajne opatrenia vo vyhlásení sú mimo dostupných zdrojov a spochybnil ambíciu vlády na vyrovnaný rozpočet. Ďalej vláde vyčíta, že si nestanovila dlhodobé ciele, na ktoré by sa dalo nadviazať.

„Ak Úrad podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu je Pelleho trafika, vy z toho idete spraviť Remišovej podnik, pretože to idete zmeniť na ministerstvo. Ak vám je taký zbytočný, ako ste hovorili pred štyrmi rokmi, mali ste ho zrušiť,“ poukazuje.

Ďalšie vyjadrenia si pozrite vo videu:

SLEDUJTE náš Instagram FUNMAGAZIN_SK, zabavíme vás ako nikto 😀 Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini | Video: Streamable