Primátor mesta pod Zoborom Marek Hattas vyjadril svoje pohoršenie nad zlou organizáciou a riadením vlády Igora Matoviča. Na základe celoplošného skríningového testovania, ktoré sa konalo od 18. do 26. januára, primátori a starostovia netrpezlivo čakali na výsledky z ich okresov.

Nuž, dočkali sa ich dokonca na trikrát. V utorok ako prvé oznámil premiér oficiálne výpočty z celého Slovenska, ktoré rozdelili na lepšie a horšie okresy s tým, že opakované pretestovanie obyvateľov sa uskutoční už len v tých horších, červených okresoch. Deň na to, v stredu, ich upravili a do červených okresov priradili aj Košice a Trnavu s tým, že mesto Nitra spolu s hlavným mestom stále radili k tým lepším.

Avšak, na piatkovej tlačovej besede minister zdravotníctva Marek Krajčí oznámil šokujúcu správu, že na základe verifikovania a preverenia všetkých dát s výsledkom 1,3 a 1,1 percenta pozitívnych napokon k horším okresom patria aj okresy Bratislava a Nitra. Vzhľadom nato, že informáciu poskytli neskoro, otestovanie v týchto mestám len odporučili za základe vlastného uváženia ľudí. To rozčúlilo aj primátora Nitry, ktorý má takýto názor.

„Úprimne nerozumiem, prečo musela vláda informovať o výsledkoch testovania na trikrát. V utorok sme sa dozvedeli jedny čísla, v stredu ďalšie, aby sme sa z piatkovej tlačovej konferencie dozvedeli, že sme sa prepadli medzi “horšie” okresy. Takto si zahrávať s ľuďmi je absolútne necitlivé a neprípustné, nech už pochybil ktokoľvek,“ napísal na sociálnej sieti.

Zdroj/Foto: Facebook/hattasprimatorom, MinisterstvoZdravotnictvaSR