Slovenská herečka a speváčka Dorota Nvotová sa musela vyjadriť k utorkovým protestom, ktoré sa konali v deň významného štátneho sviatku 17. novembra. Hájila premiéra Matoviča, ktorého demonštrujúci dav obviňoval asi za všetko!

Slovenská umelkyňa sa po sledovaní násilných protestoch proti vládnym opatreniam spojených s koronavírusom a samotnému premiérovi Igorovi Matovičovi, chytala za hlavu.  Tisícky protestujúcich ľudí žiadalo premiérov odchod zo stoličky a adresovali mu nemilé slová. To sa Dorote vôbec nepáčilo a skritizovala zúčastnených, ale aj médiá, ktoré priebeh konajúcich sa protestov neustále aktualizovali, čím si robili len svoju prácu.

„Tie isté médiá a ľudia, ktoré vehementne podkopávajú túto vládu už mesiace, sa teraz čudujú, že vonku sú námestia plné agresívnych pablbov. Lenže ono je to ruka v ruke, vážení. Áno, Matovič robí detinské chyby, ale nie je mafián, gestapák, vrah, zlodej, ani nič z toho z čoho bol včera na uliciach označovaný. Je to nešťastník s dobrým úmyslom, trochu premršteným egom, a unáhlenými prstami na mobile. Ale to, čo ste z neho a z tejto vlády robili posledné mesiace vy, toho priamy následok je včerajší sviatok 17. novembra,“ napísala Dorota na a svojej sociálnej sieti.

„A pritom sa tu deje aj veľa výborných vecí. Mafiáni a vychcaní hajzlíci, ktorí nám tu vládli a profitovali na našej krajine sú zrazu za mrežami… nie všetci, ale všetci to ani nebudú,“ dodala speváčka.

Zdroj: Facebook/dorotanvotova/igor.matovic.7