Ústredný krízový štáb rokoval do neskorých večerných hodín, výstup z neho hovorí, že tretie kolo testovania je potvrdené už na budúci víkend. Sám premiér Igor Matovič to v prítomnosti ministra vnútra Romana Mikulca, potvrdil.

Okrem tretieho kola testovania je potvrdené aj predĺženie núdzového stavu na ďalších 90 dní. Testovanie antigénovými testami čaká obce a mestá, kde bola incidencia vyššia ako 1 %. Igor Matovič odhaduje, že by sa to malo týkať asi 500 obcí, vrátane 5 miest.

Ďalšou novinkou je umožnenie študovať deťom z rodín v hmotnej núdzi, môžu sa vrátiť do škôl. Ide najmä o študentov základných a stredných škôl, ktorí si nemôžu dovoliť počítač alebo notebook. Samotný premiér tiež potvrdil, že sa zajtra stretne so zástupcami reštaurácií a kultúry a hovoriť s nimi má o opatreniach týkajúcich sa nasledujúcich týždňov.

„Zároveň považujem za dôležité, aby sme týmto ľuďom dali svetielko na konci tunela,” dodáva a upozorňuje, že je nutné dať ľuďom nádej a jasné podmienky, pretože nám hrozí ponorka a psychické zrútenie, kvôli ktorému už nebudeme môcť naďalej bojovať s pandémiou.

Foto/Zdroj/Video: YouTube/ HN televízia