Otravujú vás reklamy? Áno, vieme, že na niektorých internetových stránkach nájdete viac reklám než obsahu. Avšak ak ste rozmýšľali nad nainštalovaním si programíku na blokovanie reklám, zbystrite!

Práve tento program brutálne nekalým spôsobom prichádza k svojmu zisku. Ako určite viete, na chod internetového magazínu je potrebné mať určitý zisk, z ktorého sa následne vyplácajú redaktori, programátori, grafici a nakoniec nesmieme zabudnúť ani na to, že je zapotreby mať aj nie práve najlacnejší server a software. No a väčšinou práve tie reklamy dokážu zabezpečiť chod takýchto webov, ktoré sú pre vás zadarmo dostupné.

Vráťme sa k téme. Ako viete, AdBlock zablokuje skoro všetku reklamu na internete, či sú to už stránky alebo videá. Tým spôsobuje únik zisku. To by sa ešte morálne dalo zniesť, veď prečo nie. Lenže po čase vám AdBlock dá výhodnú ponuku. Pridá váš web do bielej listiny, čiže by sa na vašej internetovej stránke zobrazovali reklamy aj užívateľom, používajúcich spomínaný program. Si hovoríte, že to by bolo pre vás super, nie? No nie, keď si prečítate, že za to aby ste tam mohli byť rok musíte zaplatiť 10 000$ až 100 000$.

Je to úplne rovnaké ako praktiky mafiánov. Máte malý podnik, do ktorého vám jedného dňa prídu pýtať peniaze za ochranu pred požiarom. Hovoríte si, že aká sprostosť? Veď u vás žiaden požiar nehrozí, no keď vám následne chalani ukážu bandasku s benzínom, tak vám to rýchlo dopne. Takže, už je to len na vás, či budete podporovať takýchto výpalníkov alebo nie.

Zdroj/Foto: FUNmagazin.sk, twitter

Hľadáte prácu? Skúste www.NovyJob.sk

Potrebujete nejakú službu? Skúste www.Sluzbomat.sk