Britka narodená v belgickom Bruseli, držiteľka Oscara a kráska, ktorá sa do filmovej histórie zapísala rovnako nezmazateľne ako Marilyn Monroe, Elizabeth Taylor či Greta Garbo. Éterická Audrey Hepburn by dnes oslávila 92 rokov. Hoci bola milovaná ľuďmi na celom svete, jej osud nebol jednoduchý… Svedčia o tom okrem iného aj nasledujúce fakty, ktoré o herečke mnohí netušia.

1: Otcom Audrey Hepburnovej bol bankár Joseph Ruston, ktorý sa narodil na českom území. Keď mala 6 rokov, opustil ju a jej matku a presťahoval sa do Anglicka. Neskôr sympatizoval s nacistami.

2: Audrey dospievala počas 2. svetovej vojny, vďaka čomu si prežila časy, aké si dnešné deti nevedia ani len predstaviť. Neraz zostala odkázaná len na sucháre pre psy, kvôli čomu si vybudovala fóbiu z hladu. V dospelom veku preto mala tendenciu prejedať sa, a to najmä cestovinami a čokoládou.

3: Trpela šialeným, až panickým strachom z utopenia. Natáčanie scény z filmu Dvaja na ceste, počas ktorej ju jej herecký partner sotil do vody, pre ňu bolo nočnou morou.

4: V roku 1940 ju Nemci odvliekli do nevestinca. Mala však šťastie v nešťastí – nemusela pracovať ako prostitútka, pomáhala iba v kuchyni. Odtiaľ sa jej neskôr podarilo ujsť.

5: Audrey Hepburn ako 15-ročná prepadla závislosti na cigaretách a údajne vyfajčila až 3 krabičky za deň. Takýmto spôsobom si vraj kompenzovala nedostatok sociálnych kontaktov, ktoré nenaväzovala kvôli svojej introvertnej povahe.

6: Bola veľmi aktívnou ženou a napriek strachu z vody a hladu sa nebála podujať sa k takým veciam, od ktorých by mnohí iní dali ruky preč. Chodila napríklad ako dobrovoľníčka pomáhať do nemocnice, kde ošetrovala ranených vojakov. Taktiež sa zapojila do holandského protinacistického odboja – doručovala tajné listy a balíčky, a taktiež tancovala, aby pre odboj získavala finančné prostriedky.

7: Prešla si nie jedným, ale hneď dvoma rozvodmi.

8: Koniec jej života bol obzvlášť trpký. Herečka dostala vzácnu formu rakoviny čriev, z ktorej ju celkom nevyliečili ani chemoterapie. Umrela v roku 1993 v spánku vo veku 63 rokov.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Baby z Hriešneho tanca zničilo kariéru jediné rozhodnutie: Ako vyzerá dnes?

Zdroj: Extra.cz, IMDB.com | Foto: Pinterest