Najvyššia hokejová súťaž na Slovensku si počas svojej 25-ročnej histórie v ére samostatnosit prešla viacerými názvami. V súčasnosti je to Tipsport liga, no v minulosti to bola Tipsport extraliga, Slovnaft extraliga, T-Com extraliga či jednoducho len Extraliga!

 

Jej historicky najúspešnými klubmi, čo sa počtu titulov týka, sú HC Košice a momentálne v KHL pôsobiaci Slovan Bratislava. V ostatných dvoch sezónach sa však premiérovvých triumfov dočkali v Nitre a Banskej Bystrici. Tieto informácie sa pochopiteľne dajú získať na oficiálnej stránke nášho hokejového zväzu či na rôznych fanpage. No jedným zo vsetovo najuznávanejších zdrojov je Wikipédia, ktorá celosvetovo publikuje milióny článkov v stovkách jazykov.

Táto internetová encyklopédia síce spadá pod kontrolu mnohých ľudí, upravovať články v nej možno voľne, čím vlastne poskytnete informácie ďalším. Že sa však dá aj táto dobre myslená stránka využiť vo svoj prospech, dokázal nedávno jeden amatérsky futbalista. Ten si upravil profil a následne získal angažmá v profesionálnej lige. Nejaký “tzv. fanúšik” nášho hokeja ju síce nezmeužil pre svoje dobro, no na anglickej verzií ju doslova zneuctil. Cudzinci síce tomu veľmi nepochopili, ale Slovákov to pobúrilo. Pozrite sa, čo si niekto dovolil.

Foto:

Akutálne už našťastie niekto údaje opäť vrátil do normálu a slušný človejk opäť uvidí správne údaje a informácie.

Zdroj/Foto: Twitter, wikipédia