Len čo sa zdalo, že koaličná kríza je zažehnaná, vypukla opäť naplno. Stalo sa tak posledný štvrtok – na jednej strane síce padla dohoda, no tú podľa Richarda Sulíka premiér porušil už o pár hodín.

Dnes preto šéf SaS trvá na tom, aby Igor Matovič odstúpil. Ak tak vraj neurobí najneskôr do budúceho utorka, SaS odíde z vládnej koalície. „Takto sa nedá ďalej fungovať,“ odôvodnil svoje konečné rozhodnutie Sulík.

„Matovič rozdeľuje spoločnosť, je v konflikte s prezidentkou, primátormi a starostami, vedcami aj veľkou časťou občanov,“ dodal šéf SaS. Matovičovo vládnutie sa dá vraj vyjadriť jedným slovom: Chaos. Hoci si teda strana SaS nepraje predčasné voľby, musí trvať na svojej podmienke.

Kto by podľa teda podľa Richarda Sulíka mal nastúpiť na miesto premiéra? „Jedno meno už padlo viackrát, bolo to mena ministra financií Eda Hegera,“ prezradil s tým, že si takéto usporiadanie dokáže predstaviť. Eduard Heger momentálne dočasne zastupuje aj post ministra zdravotníctva, ktorý len nedávno opustil Marek Krajčí.

Zdroj: TK| Foto: Facebook/Infozóna Stredné Považie, Richard Sulík