Eduard Heger sa vymení s Igorom Matovičom a stane sa novým premiérom. Matovič tak prevezme jeho žezlo a stane sa ministrom financií. Mnoho Slovákov sa však pýtalo, kto je Eduard Heger a čím sa zaslúžil v minulosti, tak my vám to trochu priblížime.

Heger vyštudoval Obchodnú fakultu Ekonomickej univerzity v Bratislave. Už počas štúdia pracoval ako asistent manažéra v reštaurácii Sloník a neskôr ako asistent generálneho manažéra firmy Intercomp Imex.

Po úspešnom skončení na univerzite začal pracovať ako junior konzultant v americkej firme Cubic applications, ktorá pracovala pre Ministerstvo obrany SR. Jeho úlohou bolo pomáhanie pri vytváraní dlhodobých plánov na rozvoj a reformu slovenskej armády. V tom čase Slovensko vstúpilo do NATO (2003), takže pomoc americkej firmy bolo zrejme vítaná. Pre Američanov pracoval celé štyri roky.

Od roku 2005 začal robiť dva roky manažéra v Spoločenstve pri Dóme sv. Martina v Bratislave. Ešte aj dnes sa aktívne podieľa na vedení pastierského tímu. „Boha som spoznal ako 23-ročný. Dovtedy som žil spokojný život bez Neho,“ vyznáva sa budúci minister financií.

V roku 2007 sa rozhodol pre podnikanie a to s Jurajom Drobom (SaS), ktorého firma Old Nassau Imports rozbehla úspešnú značku Double Cross Vodka. Ich spolupráca však mala údajne začať ešte skôr. „S Jurajom Drobom sa poznáme dlhé roky, na projekte exkluzívneho produktu, ktorý v USA robí dobré meno Slovensku, spolupracujeme od roku 2004,“ povedal E. Heger v rozhovore pre Denník N v lete 2017.

Drahá vodka známa svojim dvojkrížom na etikete sa predáva v luxusných amerických baroch za viac ako 50 dolárov, na Slovensku sa cena tohto alkoholu pohybuje okolo 50 eur. Jej výrobňa sa nachádza v Starej Ľubovni v liehovarníckej spoločnosti GAS Familia. Heger rozbiehal predaj tejto vodky na Slovensku ako country manažér a vydržal to skoro desať rokov. Budúci minister bol dva roky aj konateľom firmy Old Nassau Imports Slovakia, až pokým nenastúpil do parlamentu vo farbách OľaNO v roku 2016.

Okrem iného bol spoločníkom vo firme MetaMorphis aj so ženou Luciou. Podniká v poradenských službách pre podnikateľov. Keď sa dostal do parlamentu, z firmy odišiel. Momentálne je z neho aktívny politik, ktorý sa po rokoch v parlamente vyšplhal na experta v oblasti financií a rozpočtu.

Zdroj: trend.sk | Foto: Instagram/EduarHeger