26. marec 1997 sa zapísal v americkom Detroite do hokejovej histórie, keď sa dvaja najväčší rivali Detroit Red Wings a Colorado Avalanche bili hlava nehlava takmer celý zápas!

Tento výnimočný deň dostal aj meno a pamätníci si ho pamätajú pod názvami ako “Bitka v Hockeytowne”, “Večerná bitka u Joea” alebo “Krvavá streda”. V tejto dobe bola rivalita medzi Detroitom a Coloradom veľká a príbeh k tejto pamätnej bitke sa začal písať už sezónu pred tým, keď vo vzájomnom meraní síl playoff hráč Colorada Claude Lemieux poslal narazením na mantinel Krisa Drapera rovno do nemocnice so zlomenou čeľusťou a lícnou kosťou. Colorado v tom roku vyhralo Stanley Cup.

Ďalšia sezóna začala v kľude a prvé tri vzájomné strety oboch tímov prebehli bez problémov. Streda 26. marca 1997 ale všetko zmenila a na ľade prebiehali bitky nepretržite počas celého zápasu. Bitkár Detroitu Darren McCarty si v úlohe “Zora pomstiteľa” podal Claudea Lemieuxa, pričom na ľade prebiehalo už predtým niekoľko bitiek. Keď toto zbadal známy búrlivák a brankár Avalanche Patrick Roy, tak sa rozbehol spoluhráčovi na pomoc. Predtým ako sa stihol zapojiť, ho rybičkou skolil iný hráč Detroitu a hneď nato už bol pri ňom aj domáci brankár Mike Vernon.

Zápas sa inak skončil výhrou Detroitu 6:5 po predĺžení a rozhodcovia rozdali celkovo 148 trestných minút za 39 vylúčení. Red Wings toto tak posilnilo, že v tejto sezóne vyhrali Stanley Cup a rovnako aj v tej nasledujúcej nemali na ľade konkurenciu a dokráčali opäť za slávnym pohárom.