Známa britská sci-fi séria sa začala vysielať už v roku 1963, a odvtedy si nazbierala obrovskú fanúšikovskú základňu, vždy sa však dej sústredil okolo hlavnej postavy, ktorú až do minulého roku už tradične hrali iba mužskí herci. Tento rok sa však tvorci seriálu rozhodli kompletne vymeniť doterajšie obsadenie seriálu – a ako hlavnú postavu po prvýkrát obsadili ženu! 

 

Legendárny seriál a jeden zo základných pilierov celého sci-fi žánru – Doctor Who si po poslednom Doktorovi, úžasnom Petrovi Capaldim pripravil obrovské prekvapenie. Ako trinástu reinkarnáciu (takmer) nesmrteľného Doktora predstavil Jodie Whittaker!

Seriál známy už niekoľko desiatok rokov ešte nikdy nespravil takúto radikálnu zmenu, fanúšikov to pochopiteľne rozhodilo, a tak sa ešte pred premiérou rozdelili na dva úplne opačné tábory. Niektorí sa zubami-nechtami zastávali Doktora, ako tradičnej mužskej postavy, no druhá skupina privítala zmenu, ktorá konečne predstavila priateľského mimozemšťana v odlišnom svetle.

Séria si teda okamžite vyslúžila aj vlnu kontroverzie, po nedávnej debate o tom, či je niekedy šanca na ženského Jamesa Bonda, sa ani tento seriál nevyhol kritike za výber ženskej postavy do zaužívanej role. Našťastie sa však za to v troskách nenachádza, počet sledovateľov totižto hovorí za všetko – zvedavcov na Jodie ako postavu Doktora si v priemere pozrelo vyše 8 miliónov ľudí – doteraz najvyššie číslo sledovateľov pilotnej epizódy s novým Doktorom!

Hráš mimozemšťana, nie si teda viazaná na sociálnu etiketu, dobu, alebo čokoľvek podobné. Si cestovateľka, ktorá je tu kvôli zážitkom, a vede, a vesmíru a tomu všetkému,“ vyjadrila sa Whittaker na kritiku svojej role podľa portálu Bustle. Prvá epizóda s názvom ‚The Woman Who Fell to Earth‘ mala svoju premiéru už 7 októbra, a je plná akcie a napätia.

Doktorka sa okamžite ocitne v centre diania, a ako je to už pre seriál Doctor Who typické, zahŕňa to príchod zvláštneho bojovníka z inej planéty, ktorý prišiel na Zem kvôli zloženiu skúšky, a ona musí bojovať za záchranu celej našej planéty.

Žiadne závažné spoilery neprezradíme, no môžete sa tešiť napríklad na Jodie vyrábajúcu si úplne nový sonický skrutkovač takmer z ničoho, pretože ten starý sa ako inak stratila; či akčnú sériu záberov kde bude riskovať svoj život preskakovaním z jedného žeriavu na druhý. Zaručene môžeme povedať, že takéhoto Doktora sme tu ešte nemali a tiež že sa môžeme tešiť na prekvapenia, ktoré nám herečka prinesie vo zvyšku celej série.

Zdroj/Foto: twitter.com, bustle.com, spectator.co.uk