Kultová komédia S tebou mě baví svět nás rozosmeje rok čo rok. Perfektné herecké prevedenie, podarené scény a rozkošné detské herecké výkony nás veru nikdy neomrzia! Od natáčania ubehlo už neuveriteľných 38 rokov a poniektorých hercov by sme sotva spoznali, neohovoriac o roztomilom Matýskovi alias Lukášovi Palánekovi, ktorý mal vtedy sotva rok.

Dnes už takmer 40-ročný Lukáš na herectvo ani len nepomyslí. „Po tej komédii som už nikdy nehral v žiadnom inom filme,“ zdôveril sa pre český denník Blesk. „Mamka mi vravela, že si všimla v novinách vyhlásený konkurz, v ktorom hľadali filmové bábätká. Asi si myslela, že by som sa mohol stať filmovou hviezdou a vzala ma na konkurz. A oni ma vybrali,“ pokračuje ďalej.

Dnes sa živí ako poštár a podľa jeho slov ho táto práca baví, no na svoju jedinú hereckú rolu nezabúda ani po rokoch, dokonca sa s detskými hercami vedia stretnúť. „Niekedy si zavoláme alebo zájdeme do krčmy. Vždy ich rád vidím. Ale na saniach ma už nikto nevozí,“ poznamenal seriálový Matýsek.

Takto sa po rokoch zmenil Matýsek, Dášenka a Pepino:

Zdroj: joj.sk, Instagram