Mladá gymnazistka Terezka si pred pár mesiacmi vypočula od lekárov krutú diagnózu. Pomôcť jej prišli Slováci dokonca aj zo zahraničia a teraz majú lekári pre ňu neuveriteľné správy!

 

Terezke sa zmenil život doslova z minúty na minútu, keď si vypočula od lekárov zákernú diagnózu aplastickej anémie. Z mladej študentky sa razom stala pacientka na bratislavskej hematológii a s spolu s rodinou začali boj o holý život. Starali sa o ňu aj obetaví rodičia a kým otec makal do neskorých hodín, aby uživil svoju rodinu, mama strávila mesiace pri lôžku milovanej dcéry. Okrem doktorov však potrebovala Terezka aj veľké množstvo krvi zo skupiny AB negatív.

Rodine sa však vďaka sociálnym sieťam začalo ozývať množstvo ľudí, ktorí prejavili súcit a neváhali kvôli pomoci Terezke pricestovať aj z Nemecka. Terezkin stav sa ale výrazne zlepšil a dokonca už nepotrebuje ďalšiu krv, pretože si vypočula od lekárov skvelú správu- v tele sa jej začala tvoriť vlastná. Momentálne ju čakajú ešte transplantácie, no palce jej drží okrem rodiny aj celé Slovensko. Mladá študentka má teraz jediné prianie: vrátiť sa opäť domov do Kysuc.

Zdroj/Foto: cas.sk, facebook

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.