Teória, že Zem je plochá rozhodne nepatrí medzi TOP novinky. Podobnými informáciami nás živila cirkev ani nie pred 500 rokmi a velikáni ako boli Koperník, či Galileo boli kacíri najväčšieho rázu. Tak ako je to skutočne s našou planétou? Je Zem plochá, či guľatá?

To, že Zem je plochá sa snažil dokázať aj konšpiračný teoretik D. Marble, ktorý sa rozhodol zobrať do lietadla vodováhu! Po 23 minútach pozorovania (natáčania vodováhy, ktorá sa nevychýlila ani o kúsok) a tak podľa seba dokázal, že Zem je plochá!!! – keďže pilot nepotreboval po takú dlhú dobu nijako nakláňať lietadlo hore či dole, čo by vlastne mal robiť, ak by Zem bola guľatá!

Video zavesil na internet, kde sa ihneď stalo hitom – jeho podporovatelia potvrdili jeho výsledky, avšak keď sa video dostalo medzi širšiu verejnosť, zažil totálny výsmech!

Nanešťastie, stále sa na našej planéte nájdu aj takí, ktorí nepočúvali pozorne v škole, keď sa nám pani učiteľky snažili vysvetliť, prečo je Zem guľatá – gravitačná sila, pohľady z vesmíru, strácajúci a miznúci horizont a podobne…

 

Zdroj/Foto: youtube, wikimedia, pixabay