Rozhlas a televízia Slovenska spustila svoj najnovší projekt Najväčší Slovák. Ľudia môžu prostredníctvom sms hlasovania vybrať toho najväčšieho Slováka. Prvého januára bude na základe výsledkov ankety predstavená prvá stovka a v rámci nej finálna desiatka najvýznamnejších osobností!

 

RTVS ale z hlasovania stiahla Jozefa Tisa. Generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník to odôvodnil tým, že do hlasovania nie je možné zahrnúť osobu, ktorá bola právoplatne odsúdená za vojnové zločiny, zločiny proti ľudskosti či vlastizradu a nebola rehabilitovaná.

Upútavka s Jozefom Tisom, ktorú RTVS odvysielala, má dokonca právnu dohru. “Polícia má preveriť, či nedošlo k spáchaniu trestného činu založenia, podpory a propagácie hnutia smerujúceho k potlačeniu základných práv a slobôd, alebo prejavu sympatie k hnutiu smerujúcemu k potlačeniu základných práv a slobôd,” prezradila pre portál pravda.sk hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR Andrea Predajňová.

Práve stiahnutie Tisa z hlasovania sa stalo námetom na vznik ďalšieho Líviinho videa. Tá len pred týždňom vo videu prezradila, čo si myslí o negatívnych komentároch a o plytkej časti tejto spoločnosti. Tento raz vyjadrila svoj názor na RTVS.

“RTVS po tlaku určitých skupín, ktoré určite nereprezentujú väčšinu národa, stiahla zo sútaže Najväčší Slovák jednu konkrétnu historickú osobnosť. Takýto postup je práve od verejnoprávnej televízie mimoriadne zbabelý. Navyše NAKA k tomu začala trestné stíhanie, čo je podľa nás jednoznačne snaha zastrašiť všetkých ľudí, ktorí sa snažia o kritické historické bádanie,” píše sa pod videom, ktoré uverejnil Kulturblog na YouTube.

Lívia a jej názor na RTVS

Zdroj: Youtube, rtvs.sk, pravda.skFoto/Video: Youtube, rtvs.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.

Adka
Mladá a ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie a verí, že raz sa tým bude živiť. Okrem toho miluje knihy, varenie, pečenie a samozrejme musí vedieť o všetkom, čo sa deje vo svete. Preto vám prináša čo najlepšie a najaktuálnejšie informácie zo sveta zábavy.