V sobotu sa prebudíme do lockdownu spojeným so zákazom vychádzania a prísnymi opatreniami. Na zodpovednosť Slovákov si posvietia muži zákona, ktorí vás môžu zastaviť a žiadať vysvetlenie, prečo ste opustili svoje bydlisko.

Policajti budú od soboty rána kontrolovať dodržiavanie protipandemických opatrení, informovala o tom hovorkyňa prezídia Policajného zboru SR (PZ SR) Denisa Bárdyová. Počas kontroly budete musieť dotyčnému policajtovi vysvetliť dôvod odchodu z vášho bydliska. Odporúča sa preto mať pri sebe pracovnú zmluvu, potvrdenie od zamestnávateľa, súdne rozhodnutie o starostlivosti o dieťa alebo doklad z nákupu.

„Policajný zbor si uvedomuje, že určitý pohyb bude pretrvávať aj počas platnosti zákazu vychádzania. Policajti pri hodnovernom preukázaní účelu cesty budú voči občanom postupovať ústretovo,“ dodala Bárdyová.

Okrem toho budú policajti aj naďalej kontrolovať povinné nosenie rúšok, dodržiavanie karanténnych opatrení a obmedzenie fungovania prevádzok. Za nedodržanie zákazu vychádzania alebo ostatných povinných opatrení hrozí pokuta, ktorej výška sa môže vyšplhať aj na 1 659 €.

Pre viac zaujímavých info sleduj náš FACEBOOK >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk