Azda všetci z nás sú očkovaní na tetanus, podobne tak sme v rannom veku absolvovali, i keď si to poriadne možno nepamätáme, i ďalšie povinné očkovania. Teraz je tu ale všade prítomný COVID-19, ktorý zmenil život nejakým spôsobom každému jednému človeku nielen u nás, ale takmer po celom svete.

Logické a jednoduché ukončenia pandémie? Podľa niekoho je to práve celoplošné očkovanie proti tomuto ochoreniu. Aké jednoduché. Avšak značné percento ľudí, ktoré je pomerne ťažké odhadnúť, je proti a nechce sa dať zaočkovať. A ako je to behom celej pandémie, ľudia sú rozdelení. Jedni týchto ľudí majú za „bláznov“, ktorí sa nezmyselne bránia, ďalší sa ale s nimi stotožňujú, pretože taktiež nechcú podstúpiť toto (pre nich) kontroverzné zaočkovanie sa.

A aké sú hlavné a logické dôvody „odmietačov“ vakcinácie?

Značná podobnosť s chrípkou

Áno, tento vírus je iný, no predsa je tu na prvý pohĺad značná podobnosť. A keď sa niekto celé roky (alebo nikdy) nenechal očkovať ani proti chrípke, tak prečo by sa mal dať teraz, keď možno celý viac než rok pandémie prakticky nebol chorý?

Reálne štatistiky

Vďaka médiám môže mať človek pocit, že vymrela polovica sveta. Realita je ale taká, že napríklad na Slovensku bolo celkovo „len“ niečo cez pol milióna prípadov, a teda, bezmála 90% ľudí COVID ani len nedostalo. Čo sa týka úmrtnosti, uvádza sa necelých 13 tisíc, a aj to, ako treba podotknúť, veľká časť z obetí mala viaceré iné choroby, a teda, nemožno z ich smrti viniť len a len COVID.

Kontroverzia okolo očkovania

Ako môžu byť ľudia jednotní a „nažhavení“ sa očkovať, keď aj medzi lekármi kolujú pochybnosti a viacerí upozorňujú na rôzne možné komplikácie. Nejde o ten jeden deň so zvýšenou horúčkou, čo je prirodzená reakcia, ale aj o budúcnosť. Mnohí varovali, že začkovaním sa môže znížiť schopnosť ľudského tela bojovať v budúcnosti s vírusom, poprípade poukazujú na to, že so 100 percentnou istotou si nedovolia zaručiť, či očkovanie nemôže priniesť so sebou nejaký vážny zdravotný problém v budúcnosti. Aj farmaceutické spoločnosti dávajú ruky preč.

UPOZORNENIE:
TÝMTO ČLÁNKOM NECHCEME NIKOHO
ODRADIŤ OD SVOJHO PRESVEDČENIA
NECHAŤ SA ZAOČKOVAŤ PROTI COVID-19

Spolitizovanie celej situácie

Áno, ak by sa vyjadrovali len odborníci, lekarí, vedci a tí vrelo odporúčali vakcináciu, pochybnosti by neboli (alebo len minimálne). Avšak, ak ľudia vidia, čítajú a vnímajú to, že niektorou vakcínou sa inde očkuje bez problémov a u nás nie, alebo naopak, niekde pozastavia očkovanie a tu sa veselo bez pochybností tých hore pokračuje, nie je to dobrá vizitka. Alarmujúce je aj presviedčanie tehotných žien, hoci ešte prednedávnom sa tvrdilo, že tehotné a ani tie, ktoré plánujú počať, by sa nemali očkovať. Navyše, ľudia majú po krk vlády, ktorá behom ostatného roku urobila toľko chýb, že by sa z nich dala napísať celá kniha. A keď chybovali v mnohých iných ohľadoch, prečo práve teraz by mali byť bezchybní?

Zvýhodňovanie zaočkovaných

Áno, ešte pred pár mesiacmi jasný „HOAX“. A dnes? Zaočkovaní začínajú mať „výhody“, pričom samotná lekárska obec varuje, že aj oni môžu byť prenášačmi ochorenia, aj oni by mali dodržiavať to, čo nezaočkovaní. Avšak vlády (nielen tá naša) sa snažia na zaočkovanie nalákať práve aj tým, že po vakcinácii sa daní jedinci nemusia testovať, budú môcť cestovať atď. A to, veru, smrdí.

Totalitné praktiky

Áno, aj za socializmu sa snažili všetkých, ktorí mali výhrady voči „strane“, nejako dehonestovať, zhodiť, očierniť. A často mal pritom tento človek logické argumenty a pravdu. Ale táto pravda sa jednoducho nestotožňovala s pravdou komunistov. A teraz to tu máme opäť, a každý, kto má podozrenie, vyjadrí opačný názor alebo argument proti, je „nežiadúci“ a očiernení slovom „konšpirátor“.

UPOZORNENIE:
TÝMTO ČLÁNKOM NECHCEME NIKOHO
ODRADIŤ OD SVOJHO PRESVEDČENIA
NECHAŤ SA ZAOČKOVAŤ PROTI COVID-19

juhoafrický covid

Foto: Pixabay.com, Twitter