Obhajca poškodeného zosnulého generála Lučanského zverejnil novinárom dokumenty, podľa ktorých sa niektoré prezentované udalosti stali inak, ako boli prezentované. Tvrdí totiž, že Lučanského fyzicky nikdy nepreviezli do nemocnice v Banskej Bystrici.

Spomínaný dokument hovorí o zmene pohybu, podľa ktorého mal byť Lučanský hospitalizovaný 9. 12. 2020 v Banskej Bystrici. V zázname, ktorý zverejnilo samotné ministerstvo spravodlivosti ale stojí, že nebohý sa zranil v noci z 9. na 10. 12. 2020 a tak  bol následne prevezený do nemocnice v Ružomberku. Podľa týchto dokumentov sa zdá, že bol hospitalizovaný ešte pred zranením.

Zbor väzenskej a justičnej stráže potvrdil pravosť dokumentu, no nie jeho interpretáciu podanú právnikom Radačovským. Údajne malo ísť len o administratívnu záležitosť, a preto bývalého prezidenta policajného zboru iba strážili v ružomberskej nemocnici.

„Z toho vyplýva, že dokument zverejnený právnym zástupcom rodiny musel byť upravovaný v časti, kde sú uvedení adresáti. M.L. bol dňa 9. 12. 2020 hospitalizovaný do Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku. Ak je obvinený premiestnený do iného zdravotníckeho zariadenia, mimo pôsobnosti Zboru väzenskej a justičnej stráže, zabezpečuje jeho stráženie najbližší ústav na výkon väzby. Z uvedeného dôvodu zabezpečovali toto stráženie v nemocnici v Ružomberku príslušníci Ústavu na výkon väzby a Ústavu na výkon trestu odňatia slobody Banská Bystrica a bolo vykonané administratívne prevzatie obvineného z ústavu Prešov do ústavu Banská Bystrica. M.L. sa ale fyzicky nikdy nenachádzal v ústave Banská Bystrica,“ napísala v stanovisku hovorkyňa ZVJS Monika Kacvinská.

Záznamy, ktoré predložil novinárom a verejnosti:

Celé jeho vyjadrenia si pozrite vo videu:

Zdroj/Video: YouTube, tvnoviny.sk | Foto: FB/JUDr. Miroslav Radačovský, nezávislý a nezaradený poslanec EP, Milan Lučanský, YouTube