Odpornosť najväčšieho zrna. Pri podobných fotografiách si vždy pomyslíme na to, ako by sa zatváril daný majiteľ, keby sme takto v aute zamkli na niekoľko dní práve jeho. Snímky, ktoré najnovšie kolujú sociálnymi sieťami, rozčúlili nielen ostatných psíčkarov, ale doslova všetkých užívateľov.

Istá neznáma Češka drží svojich troch psíkov zavretých v aute už niekoľko dní, chudáčikovia tam museli prežiť aj najväčšie horúčavy.

„Prosím o pomoc tých, ktorí videli v Starom Pelhřimove zaparkované auto, v ktorom sú celé dni zavreté tri psy. Podľa miestnych takto majiteľka rieši ubytovanie svojich psov. Prosím touto cestou o informácie, aby oznámenie trestného činu o možnom týraní zvierat mohla čo najskôr začať riešiť polícia,” napísala na Facebooku mesta Pelhřimov autorka fotografií Lucka.

Neskutočné ale je, ako k celej veci pristupuje polícia. Údajne v tom nevidia žiadny problém ani porušenie zákona. „Psy boli v dobrom zdravotnom stave. Polícia nenašla žiadne pochybenie,” uviedla policajná hovorkyňa Stanislava Miláčková.

„Necháva ich tam stále. Keď som majiteľke pred dvomi týždňami pohrozil políciou, ta ma vysmiala a odišla,” napísal v komentári istý Vít, ktorý tvrdí, že nejde len o jednorázovú záležitosť. Čo si myslíte vy? Mala by byť nezodpovedná majiteľka patrične potrestaná?

Foto: Facebook | Zdroj: tn.nova.cz