Chcú nám „dobromyseľne“ poradiť, hoci ich o to nik nežiadal. Postaviť sa pred nás ako vzor. Alebo len jednoducho poučovať, kritizovať, omieľať dokola ľudové múdrosti alebo nami manipulovať. Aj takí ľudia musia existovať, vtip je však v tom, že navzdory tomu, čo väčšinou hovoria, my ich nemusíme počúvať.

Hoci sa takéto správanie môže skrývať za akékoľvek vetičky, často už naň ktosi v minulosti vymyslel frázy. A tie sa časom zaužívali do takej miery, že ľudia skrátka nemajú potrebu „plytvať“ svojou kreativitou, aby to povedali inak. Výsledkom sú otravné obraty, ktoré počúvame tak často, že už nad nimi môžeme len prevrátiť očami.

Ľudia na Reddite sa preto rozhodli podeliť o svoje „obľúbené“ múdrosti, ktoré keď na nich niekto vyvalí, otvára sa im vo vrecku nožík – obrazne povedané. 🙂

1: Tam vonku je niekto, kto je pre teba ako stvorený. Keď príde pravý čas, nájdeš ho.“ Fakt to zbožňujem – obzvlášť keď s tým príde niekto, kto denne plní Instagram strááášne zamilovanými fotkami. Príde mi, že povýšeneckejšie sa to už ani povedať nedá.

2: „Ani blesk nikdy neudrie do tej istej budovy dvakrát!“ Ale udrie. Preto existujú hromozvody. (Ekvivalent slovenského „dvakrát do tej istej rieky nestúpiš“, pozn. autora.)

3: Moja ex mi v jednom kuse volávala z roboty s vetičkou: „Keď prídem domov, musíme sa o niečom pozhovárať.“ Super, o čo jej išlo? Aby som 8 hodín premýšľal, o čom sa chce baviť? Hlavne keď sa z toho skoro vždy vykľula nejaká úplná kravina… Ak by to aj malo byť niečo vážne, ozaj to nejde bez tej drámy okolo?

4: Fráza „bez urážky, ale…“! To je ako keby mi niekto chrstne do očí: „Priprav sa, idem ťa uraziť.“

5: „Za mojich čias…“ Fajn, babi, tak sa do nich vráť a nepoučuj, ako mám žiť v modernej dobe.

6: Len vyjadrujem svoj názor. Mám právo ho vyjadriť. A ty to musíš rešpektovať.“ Nie, nemusím. Ach, mať tak cent za každý raz, čo som toto videl v urážlivých, s.xistických, primitívnych alebo hejterských komentároch, dnes som milionár.

7: Keď mi niekto, kto niečo po*ral, zahlási: „Musíš to napraviť…“ Jasné, diki.

8: „Uvidíš, keď budeš staršia.“ Táto veta u mňa počas dospievania spúšťala vnútorné hysterické záchvaty. Nieto nad nezodpovedané otázky v časoch bez Google.

9: Mňa privádzajú do šialenstva nie frázy, ale slová. Napríklad „tehu“. Alebo „frajeris“ či akýkoľvek hnoj, čo bezdôvodne končí na „-is“. Zabite ma niekto.

10: „Niekedy už musíme skočiť na kávu/pizzu/pivo/čokoľvek!“ Odpovedzte na túto megadebilnú vetu „ok, tak poďme teraz!“ a sledujte ten výraz!

11: „Som špecialista na finančný trh a mojou prácou je plniť ľuďom sny.“ Áno, jasné, keď mi to povie spolužiak, čo nebol schopný dokončiť strednú a následne pätnásť minút priamo neodpovie na otázku, pre akú robí spoločnosť, úplne mu to verím… Asi ako všetky tie „originálne“ frázy zo školení.

12: Môj bývalý šéf strašne rád používal kúzelné vetičky ako „každý je nahraditeľný“ a „keď sa ti nepáči, daj výpoveď. Mali ste vidieť ten výraz tváre, keď som ju fakt dal!

13: „Keby som dostala príležitosť…“ „Keby som mala také podmienky ako ty…“ „Keby som mala viac času…“ Tieto lúzerské „keby“ vety sú fakt naj.

14: „Keď sa upokojíš, môžeme sa porozprávať.“ Keď mi toto niekto povie, môže si byť istý, že sa tak skoro neupokojím.

15: Fráza „je to to, čo si myslím?“ v akomkoľvek kontexte. A ja viem?!

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Brightside.me | Foto: Pinterest