lockdown

COVID-19 nás už veľmi dlho obmedzuje. Je to teda pekne nefér a otravné, keď tí z nás, ktorí sa zodpovedne dištancujú a nasledujú pravidlá, vidia niekoho, kto by mal byť v karanténe, prechádzať sa vonku, ako by sa nič nedialo.

Presne takéto sťažnosti dostáva starosta Plaveckého Štvrtka. Táto malá obec má len 700 obyvateľov a po poslednom testovaní mali 30 pozitívnych občanov. 26 z nich bývajú v miestnej rómskej osade.

Starosta má však oficiálne zviazané ruky. Podľa neho by pomohlo, keby mal prístup k menám alebo aspoň k číslu domov chorých ľudí. Tiež by rád videl viac policajných kontrol.

Nakazení ľudia však majú povolené ísť si nakúpiť pokiaľ majú respirátor a rukavice. Existencia tohto pravidla znamená že akékoľvek kontrolovanie a trestanie takýchto ľudí je náročné.

V Palárikove sa snažia zredukovať takéto chovanie zavedením špeciálnej služby, kde zamestnanci úradu nakazeným nakúpia a tovar prinesú až pred dom. Takto sa dokonca ponúknu aj obecní policajti. Nikto z opýtaných však o túto službu zatiaľ nepožiadal.

PRE VIAC NOVINIEK O COVIDE KLIKNI TU

lockdown

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com