Legendárna francúzska katedrála Notre-Dame začala horieť v pondelok podvečer. Na mieste došlo vďaka požiaru ku škodám gigantických rozmerov a príčina tragédie zatiaľ známa nie je. Francúzi, aj celý svet boli pri pohľade na snímky horiacej skazy zhrození a snáď nikomu by nenapadlo, zabávať sa na účet tohto nešťastia. Slovákov preto pobúril príspevok známeho rádia.

 

Pri požiari ikonickej parížskej stavby Notre Dame došlo ku kolosálnym škodám. Celý svet považuje túto kultúrnu stratu za čierny deň, ktorý sa navždy zapíše do histórie. Málokomu by tak napadlo robiť si z nešťastnej situácie posmech.

Isté slovenské rádio tak šokovalo fanúšikov, keď si na adresu aktuálnych udalostí z Paríža nemiestne zavtipkovalo. Dvojica mladých moderátorov totiž postla na Facebook krátke video znázorňujúce hasenie plameňov s popisom: ,,Reagujeme na aktuálne udalosti.” 

Keď sa fanúšikovia začali na adresu kontroverzného vtipu búriť napríklad aj slovami o dosiahnutí vrcholu úbohosti, rádio sa začalo svojsky brániť. ,,No dovoľte? Čo to tu píšete? Predsa rozvášnená deva a mladý rozvášnený kúpač. Veď sa blíži Veľká noc”, zahováral admin stránky na margo toho, čo post reálne predstavuje.

Zdroj/Video/Foto: Facebook