Najväčším otáznikom, okrem prichádzajúcich vianočných sviatkov, je aj otvorenie lyžiarskych stredísk. Slovákov veľmi zaujíma, či si tento rok vôbec užijú zimných radovánok na svahu. 

Vo včerajšej relácii TA3 sa premiér Igor Matovič vyjadril aj k otázke otvorení lyžiarskych stredísk. Už takmer rok bojujeme s pandémiou koronavírusu a je viac ako isté, že ešte na dlhší čas ovplyvní naše životy.

Majitelia stredísk aj lyžiari stále veria, že sa im podarí zimnú sezónu zachrániť, avšak predseda vlády Igor Matovič všetkých šokoval odpoveďou na otázku, aký má pohľad na momentálne otváranie lyžiarskych centier.

„Za súčasnej situácie môžeme iba snívať o tom,“ reagoval. Vysvetľoval tiež, že v súčasnosti sa nám môže zdať, ako sa rast nových pozitívnych prípadov mierne spomalil, ale rozhodne sa nezastavil.

Zároveň upozornil, že počet prípadov sme iba na istý čas stabilizovali. „Za tej situácie sa teraz baviť o tom, že jasné, ideme otvárať lyžiarske strediská, ktoré v podstate boli zdrojom vzplanutia nákazy Covid-19 v Európe počas minulej zimy, by bolo naivné,“ dodáva. Uvidíme, ako situáciu zvládnu jednotlivé strediská, niekde začali už intenzívne zasnežovať.

Celú reláciu si môžete pozrieť vo videu nižšie:

Pre viac info nás sledujte na FACEBOOKU >>>TU<<<

Foto: Pixabay, Facebook | Zdroj: TA3/ V Politike