Whang-od Oggay je 99-ročná tatérka z Filpín, ktorú kvôli jej nezvyčajnej tetovacej technike navštevujú ľudia z celého sveta!

Whang-od Oggay sa narodila v roku 1918 vo filipínskom meste Kalinga a už 80 rokov sa venuje tetovaniam. Naplno sa “kérkam” začala venovať ako 25-ročná, keď pri japonskej okupácii zomrel jej vtedajší priateľ. Whang sa nikdy nevydala a zasvätila svoj život kresleniu obrázkov na kožu.

Netradičná babička však nepoužíva klasický, u nás známy spôsob tetovania, ale staroveký spôsob zvaný batok. Namiesto atramentu používa zmes uhlia a vody a na kožu nekreslí pomocou ihly, ale pomocou palice z ovocného stromu.

Filipínčania tvrdia, že babka Whang by sa mala stať národnou umelkyňou, ale zatiaľ sa tak nestalo. Napriek tomu, že jej nie je dopriaty tento vzácny titul, navštevujú ju ľudia z celého sveta, ktorí túžia po netradičnom tetovaní od nej. Na Wikipedii je dokonca o nej samostatný článok a podľa neho už Whang-od Oggay zaúča do tajov svojho remesla aj praneter Grace Palicas.

Takto tetuje netradičná babička Whang-od Oggay:

ZdrojFoto: Instagram, wikipedia.org, youtube