Peter Kecskés (36) je majiteľom kaviarne na sídlisku v Nových Zámkoch, ktorú si otvoril s kamarátom pred troma rokmi. Koronakríza im prekazila plány a oni museli, ako všetci, bojovať o prežitie. Avšak Peter dostal geniálny nápad!

„Po prvej vlne, keď sme sa ako-tak otriasli, prišla druhá. Pre väčšinu prevádzok z gastronómie je to už likvidačné. Rozhodli sme sa zabojovať iným spôsobom,“ vysvetľuje Peter. Preto majiteľ kaviarne Passion café začal svoje priestory prenajímať ako kancelárie pre home office. „Veľa ľudí pracuje z domu, kde buď nemajú pokoj, alebo im chýba režim, keď musia ísť do práce, a tak sa nevedia sústrediť. Práve pre nich je to ideálne. Máme už stálych zákazníkov, väčšinou sú to obchodníci, manažéri a študenti,“ uviedol Peter s tým, že boxy majú samostatne oddelené a kávička je k prenájmu zadarmo. Takto fungujú už vyše dvoch mesiacov, neprináša to zisky, ale aspoň takto udržuje prácu svojich zamestnancov a pomáha ľuďom.

„Máme tu wifi, tlačiareň, laminovačku, všetko, čo človek potrebuje. Dodržiavame kapacity, je tu pokoj. Záujemca vopred zavolá a rezervuje si priestor. Dáme mu zmluvu o podnájme, ktorú si môže dať do nákladov. Pri príchode zazvoní a už má všetko pripravené,“ dodal podnikateľ, ktorý sa ale obáva, že ak sa nariadenia neuvoľnia, tak dlhodobo týmto tempom svoju kaviareň nepotiahne.

Cenník

  •  Podnájom 3 hodiny (káva grátis)……………… 10 €
  •  Podnájom 6 hodín (2 kávy grátis)…………… 15 €
  •  Podnájom 9 hodín a viac (3x káva grátis)………. 20 €
  •  Administratívne služby ……………………………. dohodou

PRE VIAC INFO NÁS SLEDUJTE NA FACEBOOKU!

Zdroj: cas.sk | Foto: Facebook/passioncafewinebar