V Grécku stovky prevádzkovateľov reštaurácií v stredu symbolicky odovzdali kľúče od svojich podnikov štátu. Chceli tak vyjadriť nesúhlas s dlhodobým uzavretím reštaurácií kvôli nariadeným opatreniam proti šíreniu koronavírusu. O tejto udalosti informovala agentúra AFP.

“Je to symbolické gesto, ktoré upozorňuje na to, že vládne (podporné) opatrenia sú nedostatočné,” priznal pre agentúru AFP tajomník zväzu Jorgos Kurassis. Vyzbierané kľúče od reštaurácií boli vhodené do škatule, ktorú chcú odborári v najbližších dňoch demonštratívne odovzdať gréckemu premiérovi Kyriakosovi Mitsotakisovi. Odborový zväz majiteľov reštaurácií Poese zastupuje okolo 80 tisíc podnikov v krajine. “Dusíme sa.” Takto znel ich nápis na transparente.

V Grécku tieto podniky momentálne môžu fungovať len prostredníctvom osobného odberu, alebo donášky, avšak nie všetky reštaurácie sa tomuto spôsobu vedeli zariadiť. V tejto oblasti je zamestnaných približne 300 tisíc ľudí. Grécky premiér v utorok ohlásil nové sprísnenie reštriktívnych opatrení, zatvárajú sa u nich školy a aj obchody a krajina tak čelí tretej vlne pandémie.

Zdroj: topky.sk | Foto: pixabay.com