Šou Farmár hľadá ženu by nikdy nebola taká, akú ju poznáme, bez jej kráľovnej. Martinka z Turca (†34) zahviezdila hneď v jej prvej sérii, ktorú sme na obrazovkách videli v roku 2010. A hoci napokon vďaka TV JOJ lásku nenašla, účinkovanie jej prinieslo nevídanú popularitu. Celonárodne známou sa stala doslova zo dňa na deň.

Šťastie jej to však neprinieslo. V televízii sa objavila ešte niekoľkokrát v rôznych ďalších šou, v rámci ktorých dostala na obrazovky aj ďalších ľudí zo svojho okruhu – strýka, kamarátku Danku (ktorej sa ušla prezývka Omietkový démon), mamu Anku či svoje deti.

Sprava kamarátka Danka (tmavé vlasy), Martinka z Turca a jej mama, pani Anka.

Z vrcholu slávy až na temné dno

Neskôr, keď už jej sláva pomaly začala zapadať prachom, sa jej osud z času na čas podujali sledovať rôzne médiá. Čo však zisťovali, bolo čoraz smutnejšie. Deti Barboru, Vladka a Kamila Martinke vzala sociálka. Oni skončili v detskom domove, bývalá hviezda sa zas vydala. Manželom sa jej stal Martin, ktorý s Kleopatrou z Turca zdieľal záľubu v alkohole. Ich svadba v Bojniciach, ktorú zaplatili sponzori, skončila podľa očakávaní – šťastný ženích sa sotva udržal na nohách.

Martinka tak pokračovala v bujarom živote bez obmedzení. Ľudia ju pozývali na párty a chaty, zúčastnila sa dokonca na oslavách niekoľkých známych športovcov vrátane Mariána Gáboríka či Marcela Hossu. Alkohol vždy tiekol prúdom a v tejto chvíli už bola celebritka v tak silnom víre udalostí, že sama by ho zastavila len sotva, aj keby chcela. Naliehanie jej matky Anky, že by sa mala v pití krotiť, nepočúvala.

Netrvalo dlho a bývalá hviezda reality šou prišla o strechu nad hlavou. S manželom skončili v maringotke kdesi v lese nad Kolačínom. Novinári, ktorí ju prišli navštíviť, nemohli uveriť vlastným očiam. Martinka im nasľubovala hory-doly, len aby jej z toho kvapli nejaké peniaze.

Bez vody a elektriny žila v zúfalých podmienkach. Jej pokus zamestnať sa v penzióne skončil pádom na dno – zaplietla sa totiž s o 8 rokov mladším kolegom a následne skončila tam, kde bola. S mužom boli nezamestnaní, on mal navyše zranenú nohu.

Už v tom čase bol vzťah Martinky a jej mamy veľmi zlý. Pani Anka sa totiž snažila dostať svoje vnúčatá z detského domova a aj tie chceli ísť skôr k babke, než k nešťastnej mame, ktorá žila v neuveriteľnej špine a biede. To všetko sa na nej podpísalo do takej miery, že už čoskoro na to skončila v nemocnici so sotva funkčnou pečeňou.

Nasledovala kóma, ktorá však nemala mať dlhé trvanie. Po desiatich dňoch to telo nešťastnej ženy nevydržalo. Kedysi bulvárnom milovaná a fanúšikmi obletovaná celebrita v roku 2016 zomrela sama a dopriata jej nebola ani rozlúčka. Manžel rozprášil jej popol v lese neďaleko maringotky, kde spolu prežili posledných niekoľko rokov jej života.

Potrhané rodinné putá

Martinka a pani Anka sa už nikdy nezmierili. Po smrti dcéry sa však ešte viac upla na svoje vnúčatá, ktoré u nej pravidelne trávievali prázdniny. Po tom, ako o ne roky bojovala s úradmi aj smutne známou celebritou, by však len málokto predpokladal, čo bude nasledovať – vnučka Barbora (20) z detského domova utiekla a od starej mamy sa nadobro odvrátila.

Dnes žije v Košiciach so svojím starším priateľom Róbertom. Ten sa svojho času vyjadril, že chce v jej živote urobiť za všetkým hrubú čiaru a napriek tomu, že sám už má dieťa, túži dať Barbore lásku a istotu.

Podľa pani Anky však Róbert nemá práve najlepšiu povesť, a tak sa právom obávala, že Barbora skončí rovnako zle, ako kedysi jej matka. Jej starká sa zo šoku, že o nej vnučka už nechce ani počuť, dodnes nevie spamätať.

Zabudla na mňa, nevie mi poslať ani pozdrav k narodeninám. Je mi veľmi ľúto, že si na mňa vôbec nespomenie. Nikdy v živote by som nezabudla na toho človeka, ktorý mi v živote najviac pomohol. Ona musí mať srdce z kameňa,” povedala neskrývajúc žiaľ médiám pani Anka Zuzaniaková, Martinkina mama.

Cez novinárov nechala vnučke odkázať, že sa za ňu modlí, aby bola zdravá a šťastná. Ak ju však nekontaktuje, kým je nažive, na jej pohreb vraj už chodiť nemusí. “Buď šťastná. Tvoja starká,” zakončila smutný pani Anka.

Médiám sa podarilo vypátrať, že z Martinkinej dcéry Barbory je už nielen vydatá pani, ale aj matka malej dcérky. Či niekedy pani Anka uvidí svoje pravnúča, je však otázne. Vzhľadom na nepochopiteľne pošramotené vzťahy sa to však nezdá byť veľmi pravdepodobné…

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zdroj: Cas.sk, Sarm.pluska.sk | Foto: Instagram, TV JOJ, YouTube