Zrejme nie je žiadnym tajomstvom, že len máloktorý Slovák je na 100 % spokojný s tým, ako premiér Igor Matovič a minister zdravotníctva Marek Krajčí manažujú koronakrízu. Na často nelogické a protichodné opatrenia nadávajú nielen laici, ale aj odborníci a o nemotorných krokoch vlády neustále vznikajú ďalšie a ďalšie smutné vtipy.

Pravdou však je, že zvládnuť krízu nie je také jednoduché, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Českí programátori sa preto rozhodli vytvoriť online hru, v ktorej si manažovanie pandémie môže vyskúšať každý z nás.

Takto vyzerá hra, ktorá je stavaná priamo na koronakrízu. Ak máte radi podobné simulácie, určite sa vám zapáči aj overená klasika s názvom Plague Inc. od spoločnosti Ndemic Creations.

Autorom hry je Michal Beneš, ktorý ju nastavil tak, aby bola plne realistická. Nejde teda o žiaden jednoduchý zabijak nudy. Hráč musí na meniacu sa situáciu reagovať rýchlo – aj pri najpomalšom tempe má totiž na jeden deň krízy maximálne dve sekundy – pričom musí zvažovať množstvo faktorov od počtov nakazených, cez odpor verejnosti, až po minuté finančné prostriedky. Zároveň sú v jeho rukách všetky opatrenia od A až po Z.

Ak si teda chcete vyskúšať, ako by šlo manažovanie koronakrízy vám, hru nájdete >>>TU<<<. Je zadarmo, v českom jazyku a veľmi nenáročná, takže si ju môžete zahrať aj na smartfóne. Držíme palce!

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Smiech cez slzy! Satirik uverejnil PARÓDIU na Igora Matoviča. Problém je, že…

Zdroj: Emefka.sk, Koronahra.cz | Foto: Facebook/Aktuality.sk, Koronahra.cz