Známy slovenský moderátor a rádiový spíker Marcel Forgáč (49) bol pre mnohých hrdým príkladom milujúceho manžela a skvelého otca, ktorému úsmev z tváre zmizne len málokedy.

Žiaľ, posledné mesiace hoci na televíznych obrazovkách pôsobil veselo, doma to ružové nebolo. Po 30 rokoch manželstva s láskou od vysokej školy Adrianou, prichádza rozvod. Manželia spolu vychovávajú dvoch maloletých synov.

„Už 15 mesiacov sme od seba. Rozvádzame sa. Rozhodla sa tak manželka. Žiadne veci sa nedejú zo dňa na deň. Skrátka sa uzavrel nejaký životný príbeh a myslím si, že sme vzájomne naplnili svoje príbehy. Zatiaľ bývame každý v jednom dome a asi to tak aj ostane. Viete, my si nehádžeme smradľavé bomby cez plot a ani mŕtve mačky. Čas je mocný čarodej. Obaja sa snažíme čo najkorektnejšie pracovať na výchove synov. Deti nie sú malé a mama neodišla do Štokholmu. Vlastne je cez ulicu, tak kedykoľvek môžu byť spolu. Obrazne to poviem, je v južnom krídle rodinného sídla,” vysvetlil svoj postoj Marcel Forgáč.

Tak ako sa dohodli, že budú bez akýchkoľvek problémov bývať v domoch vedľa seba, takisto sa dohodli aj na výchove detí. „Manželka chcela, aby deti išli s ňou, no rozhodli sa, že nepôjdu. Deti sú celé dni so mnou. Je to ‚zaberák’. V podstate zo mňa spravila lepšieho človeka. To, že deti so mnou ostali, sa nestalo len tak. Keby som bol nejaký odľud alebo zlý otec… Pokiaľ vy neinvestujete čas do vlastných detí, tak s vami nikdy neostanú, ak k nim nemáme vzťah,” zdôveril sa pre portál Plus jeden deň. 

„Varím v tejto situácii vlastne každý deň, som celkom dobrý kuchár. Poznám deti veľmi dobre a zvládame to. Aj keď nie všetko bolo jednoduché, myslím, že sme to zvládli s gráciou. Viete čo, som na seba hrdý. Pečiem, varím, nakupujem. Nikto nikam neodchádza. Sme stále 10 metrov od seba a pekne spolu vychádzame. Voči mojej manželke nepociťujem žiadnu zášť. Stále sa snažím, aby deti vedeli, že je to ich mama a že ich ľúbi,” dodal.

Zdroj: www1.pluska.sk | Foto: Facebook/marcel.forgac.9, Instagram/marcelforgac