Bývalý minister zdravotníctva Marek Krajčí sa po odchode z funkcie stiahol do úzadia a ministerstvo za neho vedie Vladimír Lengvarský. Práve ten potvrdil, že pôvodné povolenie, ktoré podpísal Krajčí, neplatí.

Podpísané dokumenty od hlavného odborníka pre infektológiu Ivana Schrétera a košickej Univerzitnej nemocnice L. Pasteura boli pre inú vakcínu, než akú doviezli Krajčí s Matovičom na košické letisko.

„Podpísal som žiadosť, ktorú mi adresovali UNLP a hlavný odborník pre oblasť infektológie. Nepoznám dôvody, pre ktoré mi dali na podpis iné balenie vakcíny, ako prišla na Slovensko. Zmluva s ruskou stranou tieto informácie neobsahovala,“ vyjadril sa aktuálne exkluzívne pre portál Pluska Krajčí, ktorý sa naposledy postavil pred kamery pri lúčení sa s funkciou ministra.

Krajčí vidí riešenie v tom, že jeho nástupca Vladimír Lengvarský podpíše nové povolenie, aby sa Sputnikom mohlo začať hneď očkovať. „Nevidím problém v podpise nového povolenia na správne balenie, ktoré sme dostali,“ tvrdí dnes Krajčí. Minister však najprv musí vyriešiť potrebné potvrdenia o bezpečnosti vakcíny z laboratória v Maďarsku či Ruska, ktoré nám ju vzali.

Krajčí je však naďalej presvedčený, že za pošramotené vzťahy s ruskou stranou môže ŠÚKL. „Dôvody, pre ktoré úradníci MZ údajne nezaplatili za dodávku vakcín načas, nepoznám. Predpokladám však, že pri korektnej komunikácii ŠÚKL o výsledkoch kontroly šarže dovezených vakcín by ani neskorá platba nebola dôvodom na možné odstúpenie od zmluvy z ruskej strany,“ uzavrel Krajčí.

Zdroj: Pluska.sk | Foto: FB/krajci.marek