Na včerajšej tlačovej konferencii, na ktorú sme čakali niekoľko dní, premiér Igor Matovič oznámil odstúpenie ministra zdravotníctva Mareka Krajčího. Je to výsledok rokovania vlády, ktorá prežíva krízu a podmienkou koaličných partnerov zo strany SaS a Za Ľudí pre jej zotrvanie bola demisia Krajčího. Obvinili ho zo súčasnej kritickej situácie na Slovensku, kedy denne zomierajú stovky ľudí na Covid-19.

„Nepoznám človeka, ktorý by každým jedným krokom prejavoval väčšiu snahu chrániť životy a zdravie. Žiaľ, dve menšie koaličné strany podmienili zotrvanie vo vláde mojou demisiou,“ povedal odchádzajúci minister zdravotníctva na včerajšej tlačovke s roztraseným hlasom. Premiér Igor Matovič pôvodne avizoval, že z funkcie bude odchádzať postupne, ešte niekoľko týždňov mal pomáhať novému šéfovi rezortu. Chcel, aby Krajčí odišiel, až keď sa rozbehne očkovanie Sputnikom V.

Avšak minister zdravotníctva na svojej sociálnej sieti dnes oznámil, že odchádza už dnes. „Nechcem, aby termín môjho odchodu bol zámienkou pre povalenie vlády. Dnes podám demisiu. Ďakujem za vašu podporu v neľahkom boji s neviditeľným nepriateľom. Veľmi si ju vážim,“ uviedol Marek krajčí.

Zdroj: Facebook/krajci.marek/, YouTube/ HN televízia