Pandémia koronavírusu znamenala obrovskú finančnú ranu nielen pre mnohých podnikateľov, ale tiež pre ľudí z umeleckej brandže. Vrátane tých z „veľkého“ šoubiznisu. Nie každý z nich je to však ochotný priznať. Výnimkou je napríklad speváčka Dominika Mirgová, či najnovšie aj moderátor Martin Šmahel.

Fitnesák a vedúca osobnosť Farmy X-tra zostal kvôli pandémii bez práce, bez príjmu a na kolenách. Aby pokryl výdaje, rozhodol sa vziať si pôžičky a dúfať, že sa situácia čoskoro zlepší. Okrem toho si „privyrába“ drobnými činnosťami, ako je napríklad predaj vlastných osobných vecí.

„Priznám sa, že mňa to ako človeka z umeleckej brandže zasiahlo veľmi. Nie je to príjemné, keď sa človek na niečo niekoľko rokov nastavoval a fungovalo mu to, niečo si vybudoval a zrazu nič,“ posťažoval sa Šmahel médiám.

Úspory sa minuli a Instagram nevynáša

Sympaťák, ktorý sa v dobách pred pandémiou snažil rozbehnúť aj internetový obchod s vegánskym produktami hovorí, že niečo málo dokáže zarobiť vďaka Instagramu, no rozhodne to nie sú horibilné sumy.

„Sem-tam sa ozvú nejaké firmy, ktoré zohľadňujú aj moju filozofiu, vedia nájsť niečo, čo sa dá riešiť formou spolupráce. Okrem toho nakopávam a investujem do svojho e-shopu. Nevynáša to však ešte,“ priznáva otvorene s tým, že aktivity pokrýva peniazmi z banky: „Úspory sa minuli veľmi rýchlo, bohužiaľ. Musel som ísť aj do pôžičiek.“

Podľa moderátora musí byť človek v súčasnej dobe veľmi kreatívny, aby si zarobil. Nemieni však klamať a tvrdiť, že sa má skvele, keď to tak ani zďaleka nie je.

Zarábal som si aj tak, že som predával staré veci na internete. Jednoducho veci, ktoré som nepotreboval, som dával preč. Aj toto je pre mňa forma príjmu a nemám vôbec problém to priznať,“ vraví Šmahel s tým, že táto prax má aj ekologický aspekt. Inzeráty na bicykle či oblečenie zavesil na Facebook, kde na otázku svojho známeho neváhal zareagovať kruto úprimnými slovami: „Som na mizine.“

Martin Šmahel si napriek všetkému uvedomuje, že v tejto situácii nie je sám a vraj optimisticky dúfa v lepšie zajtrajšky.

Pre viac info nás sledujte na Facebooku 
>>> TU <<<!

Zruinovaný biznis a obrovské PONÍŽENIE: Dominika Mirgová sa spamätáva zo šoku!

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook/Martin Šmahel, Spartan Race Slovakia, TV Markíza