Už je to veľmi dlhá doba, čo dal koronavírus stopku umeniu a kultúre. Kiná a divadlá sú pozatvárané a mnohí herci tak prišli o značnú časť príjmu.

Každý sa v dnešnej dobe obracia ako vie a inak tomu nie je ani u hercov. Komik Štefan Martinovič, ktorý je tvárou divadla LA KOMIKA, tak prišiel s návrhom, ktorý sa nie každému zapáčil. Herec na svojej sociálnej sieti poprosil Slovákov aby 2% zo svojich daní podporili divadlo, no to ešte netušil akú vzburu vyvolá.

Pod príspevkom sa to začalo ihneď hemžiť kritikou. Ľudia poukázujú na to, že 2% z daní si omnoho viac zaslúžia deti s telesným postihnutím, chorí a pod. “Štát Vám zavrel divadla tak si pýtajte pomoc od štátu a tie 2% by každý zdravý človek mal darovať postihnutým deťom, onkologickým pacientom a sirotám,” reagoval komentujúci. “Jasne za naše 2 % si budu fotečky na IG z dovoleniek dávať pani “umelci”,” ozval sa ďalší.

“Choďte do ulíc ako 89 a protestuje, vy nepomáhate nám, prečo by sme mali pomáhať my vám,” pridal sa ďalší. “Fuuuuj odporne žobranie hanba tak poďte s nami bojovať za slobodu poďte do ulíc kde ste vždy zalezení hm??!!!!! Hanba vám tie 2 % dám pre deti ktorým takí ako Vy ničia budúcnosť,” kritizovala Slovenka.

“Tie 2% by sa mali dať chorým deťom ktoré to potrebujú viac ako vy. Viem že je zla doba pre všetkých aj Vás ale že sa to nehanbite žobrať, otras. Prajem Vám aby Vám tie 2% nikto nedal ale aby ich ľudia dali chorým deťom ktoré to potrebujú,” odkazuje ďalšia.

Herec na sebe nenechal dlho čakať a rozhodol sa “uviesť” veci na pravú mieru krátkou nahrávkou:

 

Zdroj: Facebook/stefanmartinovic | Foto:Instagram/divadlo_la_komika