Každý z nás má nejaké zlozvyky, ktoré o nás ako osobnostiach dokážu veľa prezradiť. V našom článku však budeme spomínať tri konkrétne, ktoré majú podľa výskumov nadmerne inteligentní ľudia. Ste medzi nimi aj vy?

 

Ak máte tieto 3 zlozvyky, podľa vedeckých výskumov ste nadpriemerne inteligentní:

Neporiadok

Psychológovia z univerzity v Minnesote zistili, že ľudia, ktorí majú v izbe väčší neporiadok alebo celkovo neradi upratujú, majú kreatívnejšie myslenie. To znamená, že ak vám nevadí neporiadok okolo seba, pravdepodobne ste bystrejší, máte lepšie nápady a viac vám to páli.  Aj geniálny Einstein bol tak trochu bordelár, avšak vždy tvrdil, že prepchatý stôl je znakom prepchatej mysle. Tí, ktorí sa vedia orientovať v neporiadku okolo seba si vedia lepšie poradiť s neznámymi situáciami a nestratia tak kontrolu v „neporiadku v živote“

Nadávky

Podľa výskumov majú tí, ktorí veľa nadávajú, omnoho viac rozvinutú slovnú zásobu oproti „slušákom“. V istom experimente mali mladí ľudia vo veku 18 až 22 rokov za istý čas povedať čo najviac nadávok a neslušných slov. Potom, za ten istý čas, mali povedať čo najviac názvov zvierat. Z experimentu vyšlo, že tí, ktorí vedeli viac nadávok, mali omnoho pestrejšiu slovnú zásobu. Mnohí to poznáte na vlastnej koži, že dobre si ponadávať vie byť skvelé, ak si potrebujete vybiť zlosť, čo samozrejme odľahčí vašu myseľ a vy môžete tak lepšie fungovať.

Ponocovanie

Určite poznáte tých, ktorým sa lepšie učí v noci, poprípade radi ostanú do neskorých hodín hore a pozerajú filmy či čítajú knihy. Ľudia majú totiž schopnosť posunúť si denný rozvrh a preto niektorí neskôr vstávajú a chodia neskoro spať, zatiaľ čo iní sú zvyknutí ľahnúť si skôr a ráno vstávať medzi prvými. Ponocovanie však môže byť znakom toho, že vám to lepšie páli. Istý psychológ totiž dokázal, že tí, ktorí ostávajú hore dlho do noci, sú inteligentnejší než ranné vtáčatá.

Zdroj/Foto: psych.interez.sk, pixabay