Ako mladé dievča pôsobila v reklamách a modelingu, no skutočná životná zmena prišla až s konkurzom na filmovú úlohu, ktorý vyhrala. Šárku Vojtkovú odvtedy všetci poznáme ako „masérku” Irenku, ktorú si Bohuš, stvárnený Bolkom Polívkom, priviedol do domu. Nádejná herečka však nebola schopná zniesť tlak popularity, ktorú jej rola priniesla. Dnes je zmenená na nepoznanie.

19-ročná Šárka Vojtková sa v roku 1992 doslova zo dňa na deň zmenila z neznámeho dievčaťa na s*xsymbol. Zlomovým okamihom bola premiéra filmu Dedičstvo, v ktorej stvárnila rozmaznanú milenku novopečeného milionára Bohuša. Ten ju našiel priamo v dome lásky a nasťahoval si ju k sebe, kde vydržala, kým vydržalo zdanie jeho neobmedzených financií.

Napriek očakávanej popularite filmu Šárka však vraj ani netušila, do čoho ide. Ľudia ju bežne spoznávali na ulici a pokrikovali po nej, čo neniesla práve najlepšie. Dospelo to až do takého bodu, že sa bála vyjsť von, a tak keď prišla možnosť odsťahovať sa s priateľom do Talianska, neváhala ani minútu. Práve tam nabral jej život nový smer – zamilovala sa do módy a kozmetiky. Po návrate do rodných Čiech preto začala aktívne podnikať a otvorila si salón krásy.

Ako mnohé iné ženy, ktoré nenašli vnútornú spokonosť, aj Šárka prepadla pokušeniu a nechala sa niekoľkokrát „vylepšiť” plastickými operáciami. Po čase sa jej však snaha páčiť sa sebe samej vymkla spod kontroly. Dnes by sme v nej črty zaujímavého mladého dievčaťa, ktorými ako 19-ročná očarila fotografov a tvorcov filmu, hľadali len márne.

Podnikateľka, ktorá si v živote strihla iba jedinú hereckú rolu, dnes žije v úzadí v Brne a stráni sa verejnosti. Jej posledná mediálne známa fotografia pochádza z roku 2011.

Najnovší záber filmovej Irenky si môžete pozrieť >>> TU <<<!

Zdroj: Extra.cz | Foto: Facebook, film Dedičstvo, YouTube/News 24/7