S automobilmi je to ako s módou – raz sú v kurze prezdobené interiéry plné doplnkov a všelijakých vymožeností, inokedy zasa dizajnéri chcú, aby to vo vnútri vášho tátoša vyzeralo čo najjednoduchšie!

 

Samozrejme, celkový dizajn závisí aj od značky automobilky, konkrétneho modelu či roku výroby. V niektorých vozidlách však občas natrafíme aj na milé prekvapenie, ktoré nám pomotá hlavu. Presne ako v prípade vozidiel od automobilky Opel.

Kedysi nemecký výrobca, ktorý je už súčasťou koncernu PSA (Peugeot a Citroen), do svojich áut od roku 2004 pridáva obrázok žraloka. Nájsť ho môžete v modeloch Corsa, Astra, Zafira, Insignia, Adam, SUV Crossland X či Grandland X, pričom v každom modeli sa nachádza na inom mieste.

Ak ste na tohto žraloka vo vašom Opeli natrafili, iste ste sa pýtali sami seba, čo tento obrázok znamená. Odpoveď znie NIČ. Na prekvapenie, žralok v modelových radách nemá žiaden špeciálny význam, avšak viaže sa k nemu zaujímavý príbeh. V roku 2004 mal dizajnér Dietmar Finger za úlohu navrhnúť vonkajšiu časť priehradky pred spolujazdcom v modeli opel Corsa.

Finger dlho rozmýšľal, ako priehradku spraviť zaujímavejšou, a tak sa nechal inšpirovať svojím malým synom, ktorý prišiel s nápadom žraloka. Dizajnér návrh predostrel svojmu šéfovi a ten bol z nápadu nadšený. Odvtedy Opel do svojich áut vždy zakomponuje obrázok žraloka, ktorý vlastne nič viac ako predstavu detskej fantázie neznamená.

Zdroj/Foto: Twitter, autobild.cas.sk

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.