„Počkajte, niekto mi volá,“ poviete kamarátom, keď ste presvedčený, že vám v taške alebo vo vrecku nohavíc vibruje váš smartfón. No po nájdení telefónu zistíte, že sa vám to iba zdalo. Tento jav je veľmi bežný, no jeho vysvetlenie je vážnejšie ako ste si možno mysleli!

Falošné vibrovanie sa označuje aj ako „fantómové vibrácie“ a terorizuje takmer každého používateľa obľúbených smartfónov. Vedci dokonca potvrdili, že až 90% populácie sa s falošným vibrovaním už stretlo a zažíva ho pravidelne. Pokiaľ aj vy patríte medzi „obete fantómového vibrovania“, mali by ste vedieť, že tento výplod fantázie môže byť veľmi nebezpečný. Značí totiž, že ste na svojom smartfóne závislý.

Čím viac svoj telefón používate, tým častejšie sa môžu tieto vibrácie objaviť. Indikuje to vašu neustálu potrebu byť v spojení so svetom, zdielať novinky, byť v kontakte s priateľmi. Váš mozog „zblbne“, pretože je na nepretržité vibrovanie navyknutý a neustále ho očakáva. Jedinou prevenciou proti fantómovým vibráciam je obmedziť používanie vášho smartfónu a dostať tak mozog do normálu.

Zdroj/Foto: youtube, pixabay, giphy