Predpovede matematika a odborníka Richarda Kollára vyvolali v prvej aj druhej vlne veľký rozruch. Dokonca sa niekoľkokrát pochytil aj s vtedajším premiérom Igorom Matovičom. Teraz sa ozýva znova. 

Kollár varuje pred otvorením škôl, mítingov, návštevou pápeža, návratom do pracovného kolotoča, otvoria sa internáty. Večer bude chladnejšie a v krčmách a reštauráciách sa bude sedieť vo vnútri. Odborník konštatuje, že všetky tieto faktory výraznou mierou prispejú k tomu, že tretia vlna určite udrie.

 „Počty infikovaných detegovaných testami budú asi porovnateľné s predchádzajúcou vlnou, ak nie aj vyššie. Budeme sa však utešovať, že v nemocniciach nič nevidíme. Že sa vlastne nič nedeje,“ odhaduje.

,,Na jeseň sa pravdepodobne kompletne premoríme. Koronavírus SARS-CoV-2 navštívi asi mestá, sídliská, ale aj kopanice. A tam, kde bola minulá vlna menšia a aj kvôli tomu sa ľudia neočkovali, tak tam môže byť paseka. A cez paseku lockdown, ktorý síce nikoho neochráni pred infikovaním, len posunie ich infikovanie na neskôr. Bude to však lockdown nevyhnutný, aby ste sa dostali do nemocnice aspoň po dopravnej nehode,“ dodáva.

Foto/Zdroj: Facebook/ Richard Kollar