Od brutálnej popravy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej ubehol už mesiac. Do dnešného dňa je tento prípad a najmä motív zahalený rúškom tajomstva. Prečo museli títo mladí ľudia zomrieť takou chladnokrvnou vraždou?

 

Asi najpravdepodobnejším motívom i naďalej ostáva Jánová práca, keďže sa vo svojej investigatívnej činnosti zaoberal najmä obrovskými daňovými podvodmi, ktoré siahali až do najvyšších politických kruhov. Možno aj to je dôvod, prečo pani Zlatica Kušnírová nemôže do dnešného dňa pokojne spať.  Neustále má pred očami obraz vraha, ktorý sa skláňa nad jej milovanou dcérou! Nájde ešte niekedy pokoj?

Pani Zlatica poskytla pre denník Plus JEDEN DEŇ exkluzívny rozhovor, v ktorom podrobne popísala priebeh tých najhorších dní v jej živote.

Takto sa dozvedela o vražde svojej dcéry a budúceho zaťa!

So svojou milovanou dcérkou bola v kontakte naposledy v stredu a telefonicky hovor ukončili s tým, že si na druhý deň opäť prezvonia. Lenže k tomu už neprišlo. Ich mobily boli už od piatka nedostupne a v srdci pani Zlatice sa začal rozmáhať strach, ktorý zaháňala tým ,že mladí sú určite v Bratislave na predmanželskej náuke a nechcú byť rušení. Hoci takéto správanie bolo v ich prípade veľmi netypické.

Po tom, čo sa jej v nedeľu s podobným problémom ozvala aj jej nastávajúca svatka, začalo sa v nich rozmáhať zlé tušenie. Keď sa s Jánom a Martinou do večera nepodaril nadviazať kontakt, pani Zlatica znepokojene zalarmovala políciu, s tým aby sa išli pozrieť, či je u nich doma vo Veľkej Mači všetko v poriadku. Následne jej príslušníci volali a vyzisťovali informácie o tejto mladej dvojici. Ešte stále si nepripúšťala, že by sa im nebodaj mohlo niečo zlé stať.

Pre pokoj na duši však zavolala neteri, ktorá bývala neďaleko Veľkej Mače a poprosila ju, či by sa predsa len nešla ku nim domov pozrieť. Neter túto prosbu neodmietla a zamierila ku nim domov. Po príchode ju však čakal šok a scény ako z kriminálky. Všade sa pohybovali policajti a Janko ležal ešte prikrytý na schodoch. Miesto činu bolo ešte neopáskované. Túto strašnú správu zavolala Martinkinému bratovi Lukášovi a ten následne prišiel po svoju matku, aby ju odviedol na miesto činu.

Na mieste činu…

Hneď po príchode na miesto činu, kde pri krvavej dráme stratili milovanú dcéru a sestru Martinku a nádejného zaťa a švagra, sa stretli s neoblomnosťou polície. Nepustili ich totiž ďalej s tým aby nezničili dôkazy. Nemo a s hrôzou teda istú chvíľu stáli pred domom, ktorý si Ján a Martina iba prednedávnom spolu kúpili. Domom, v ktorom chceli spolu stráviť svoju budúcnosť a vychovávať v ňom svoje deti. .. Domom, ktorý sa nakoniec stal miestom ich vraždy.

V tom čase sa tam pohybovalo aj veľa policajtov, a ako neskôr vysvitlo, prítomnosť niektorých  osôb bola viac ako diskutabilná.

Posledné chvíle s dcérou v márnici!

V živote matky sú asi najťažšie tie chvíle, keď zistíte, že vášmu dieťaťu niekto ublížil a vy mu už nemôžete pomôcť. Naposledy sa dotknúť studeného, nehybného a dobitého tela, musí byť teda nesmierne náročná a srdce drásajúca chvíľa.

,,Mohla som ju postískať, byť chvíľu pri nej. Mala som na rukách jej krv, tiekla jej z nosa alebo z ucha. Ale videla som ju a objala, takže sa mi trošku uľavilo. Chcela som sa jej dotknúť, bolo mi jedno, ako vyzerá,” takto opísala posledný kontakt s dcérkou v márnici.

Zároveň však mohla vidieť, že jej Martinku usmrtil strelný náboj, ktorý smeroval zospodu smerom hore a prestrelil jej hlavu. Budúci zať bol usmrtený dvoma guľkami namierenými priamo do srdca. Túto informáciu sa dozvedela, bohužiaľ až z médií, keďže sa nenašiel nikto z vyšetrovateľov, ktorý by jej poskytol túto skutočnosť. Dovtedy sa skloňoval fakt, že obaja boli usmrtení iba jedným výstrelom.

Mesiac po tejto surovej poprave…

Pani Zlatica ešte ani mesiac po tejto strašnej a chladnokrvnej poprave nespí a stále čaká na telefón od svojej Martinky a Janka. Aj keď sa v ich dvore zastaví nejaké auto jej prvou myšlienkou je, že to budú možno oni. A áno, až potom si uvedomí, že táto krásna predstava sa už nikdy nenaplní. Následne sa v duchu s nimi rozprávam a túto krásnu ideu prekazí až obraz vraha. ,,Predstavujem si, ako k nim prišiel vrah, čo im urobil, ako musel dcérku držať za vlasy. Potom už len počúvam pieseň Sarajevo, na ktorú mali mladí tancovať na svadbe. A na to hneď plačem, lebo si ich predstavujem, ako spolu tancujú vo svoj veľký svadobný deň!.”

Pani Zlatica Kušnírová si nemyslí, že by v našej vláde došlo ku veľkej zmene. Je síce pravda, že sa vymenili ľudia na vysokopostavených miestach, no stále sú to nominati SMERu, teda tých, na ktorých hriechy a prešľapy Janko vo svojich článkoch upozorňoval.

Zdroj/Foto: pluska.sk, facebook, instagram, youtube

Hľadáte (novú) PRÁCU?
Kliknite na pracovný portál NovýJOB.sk

Každý deň množstvo nových a skvelých pracovných ponúk.