Už v poradí druhá Veľká noc v karanténe. Žiadne stretávanie s rodinou, žiadne veľké oblievačky či omše a tradície. Pandémia koronavírusu nám opäť skomplikovala bežný život, možno preto sa väčšina Slovákov na sociálnej sieti tak rozohnila. Dôvodom bola fotografia, ktorú zverejnil Martin Klus. 

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí zdieľal na svojom Facebooku fotku v spoločnosti Igora Matoviča, obaja sú bez rúšok či respirátorov a sedia na terase reštaurácie. Klus k nej napísal, že sa teší na spoluprácu s „novými“ kolegami. 

Ľudom netrvalo dlho a okamžite im to v komentároch dali vyžrať. Stovky z nich záber zdieľali a poukazovali na bezočivosť s akou sa aktuálna vláda stavia k pandémii. Nikomi ale nedošlo, že ide o starú fotografiu zo samitu EÚ v Poľsku zo septembra 2020.

„Asi dvadsaťkrát som tam aj odpísal, ale hejterom ťažko vysvetľovať. Je to fotka z exteriéru reštaurácie v centre Lublinu 11. 9. 2020, kde sme boli na stretnutí premiérov V4. V tom čase nebola ani u nás, ani v Poľsku povinnosť nosiť rúška v exteriéri, a už vôbec nie pri konzumácii jedla,“ napísal Klus.

Foto/Zdroj: Facebook/ Martin Klus