Kolabujúca doprava, nervózni občania, nepopulárni policajti a vysmiaty premiér na tlačovej konferencii 😀 Takto nejako vyzeralo dnešné ráno. Obmedzenia pohybu ľudí ukázali, že to zrejme nebol až taký dobrý nápad. 

Video z druhej strany kolón pridal aj minister hospodárstva Richard Sulík, neodpustil si tvrdé slová a kritiku na adresu úradujúceho premiéra.

„Z BOJA PROTI KORONE SME SPRAVILI FETIŠ

Kvôli 800 mŕtvym na chrípku ročne si ekonomiku nelikvidujeme. Kvôli 500 nakazeným na koronu áno. Po celom Slovensku sa tvoria kilometrové zápchy na inak poloprázdnych diaľniciach. Zavreli sme desaťtisíce malých obchodov a vláda nie je v stave im ani len prispieť na nájomné.
Bohužiaľ, hodiny argumentovania na vláde a koaličnej rade nepomohli. Toto je šialené a musí to skončiť. Premiérovi sa žiaľ neviem dovolať.
Ospravedlňujem sa občanom, ktorí na ceste do roboty (čo sme ani len nezakazali), stoja hodiny v zápche,“ píše na Facebooku a pridáva veľavravné video.

VIDEO:

Igor Matovič si ale kritiku nenechal a odpovedal spôsobom sebe vlastným. Na sociálnej sieti napísal pred malou chvíľou status, nemusíme byť veštci, aby sme presne vedeli, komu bol adresovaný.

„Nemám rád, ak ľudia spomedzi hráčov koaličného tímu, od ktorých v ťažkej situácii čakáte, že vám podržia chrbát, si hrajú svoje sebecké hry. Neschopnosť podporiť čokoľvek nepopulárne konané vo verejnom záujme a postovať na FB svoje výplody mysle, je v tejto chvíli mimoriadne nezodpovedné. Tým dupľom, že na rozdiel od obyčajných ľudí o dosť viac veľmi dobre vedia ako vážna v skutočnosti je naša situácia,“ napísal líder OĽaNO.

V komentároch s ním však niektorí jeho voliči nesúhlasia. „Všetci vrátane Vás pán premiér by ste mali v tomto období menej statusovať a viac diskutovať za zavretými dverami a v prvom rade jednotne vystupovať,“ píše Roman.

Premiér len pred pár minútami na Facebooku potvrdil, že kontroly mali byť námatkové.  „Zrána sa to niektorým hliadkam vymklo trochu z rúk … napriek tomu – nehaňme ich za to … malo by to byť už v poriadku. Dík,“ prezentuje na sociálnej sieti. Kritike sa ale nevyhne. „To proste škoda reči, tak potom aké dal usmernenie ministrovi vnútra a on potom policajnému prezidentovi, či čo sa hrajú hru zo škôlky telefón ??? Že ja poviem námatkovo a na konci telefónnu vyjde info že nepustiť ani nohu ????,“ znervózňuje sa Michal.

Čo si o tejto situácii myslíte vy? :O

Foto: Instagram/ obycajniludia | Zdroj: Facebook/ igormatovic, richardsulik | Video: Facebook/ Richard Sulík