Ako iste viete, Igor Matovič si vymenil post s Eduardom Hegerom a stal sa novým ministrom financií, čo je jeden z najvýznamnejších ministerských postov vôbec. Značná časť verejnosti to berie ako výsmech, pričom ani odborníci nie sú práve nadšení.

Veľmi tvrdé slová na Igora Matoviča povedal pre denník Pravda aj Boris Tomčiak, analytik spoločnosti Finlord.cz: „Z hľadiska rozdelenia politickej moci to je očakávaný krok, keďže ministerstvo financií je veľmi dôležitý rezort, ktorý má veľký vplyv i na rozhodovanie iných ministerstiev. Matovič ako premiér totálne sklamal. Pri vedení ministerstva financií bude určite pokračovať vo svojom chaotickom rozhodovaní a zároveň bude vyvolávať tlak na iných politikov, aby sa mu podriadili. V podnikateľskom prostredí Slovenska sledujeme veľkú nedôveru voči vláde a Matovič ako minister financií tento obraz nedokáže zlepšiť. Podniky a živnostníci sa pri zotavovaní z krízy musia spoľahnúť predovšetkým na seba a svoje interné zlepšovanie procesov.“

Tejto téme sa venovali pochopiteľne aj mnohé stránky na Facebooku, pričom zábavným obrázkom “na odľahčenie” zaujal aj anonymný majiteľ stránky Pravdovravný Delfín Fabián.

Aký máte názor na rošádu Matovič – Heger vy?

Zdroj: Pravda.sk | Foto: Twitter, Facebook