Udalosti posledných dní vyvolali pobúrenie väčšiny Slovákov, ktorým prekáža prednostné očkovanie našej bývalej tenistky Dominiky Cibulkovej a jej manžela. Profesionálka dodnes tvrdí, že sa nechala voviesť do omylu a dokonca sa ponúkla pomôcť v prvej línii. Chyba zamestnanca, ktorý už nebude môcť vakcinovať ďalších ľudí, vyvolala aj u premiéra Igora Matoviča pohnútky zakročiť. Celú situáciu považuje za zlyhanie, ktoré sa nesmie opakovať.

Protekčné očkovanie Cibulkovej s manželom spustilo prísnejšie kontrolovanie očkovacej stratégie, dokonca plánujú zaviesť dvojstupňovú kontrolu zoznamov ľudí čakajúcich na vakcínu. Premiér Matovič vymyslel ešte bonus a to v podobe udelenia mastných pokút.

„Ak si niekto myslí, že si urobí biznis z protekčného očkovania svojich známych, tak je na veľkom omyle. Požiadal som pána ministra zdravotníctva, aby do zajtra prišli jeho legislatívci s takou zmenou, ktorá umožní udeliť pokutu 10 000 € za KAŽDÉ zlyhanie tomu zdravotníckemu zariadeniu, ktoré kohokoľvek uprednostní, alebo zaočkuje bez náležitej evidencie,“ napísal na svojej sociálnej sieti.

Zdroj: igor.matovic.7, Pixabay