Minister financií Igor Matovič sa opäť rozpísal na sociálnej sieti, kde vysvetlil, že vstupuje do boja za jeho vysnívaný sociálny štát. V dohľadnej dobe chce verejnosti predstaviť daňovo-odvodovú reformu. Súvisí s tým, že pre koronakrízu Slovensku chýbajú v rozpočte miliardy eur a ak sa má krajina zmeniť na sociálny a prorodinný štát, nemôže to urobiť na ďalší dlh.

„Fico s Pellegrinim nachystali taký vraj “sociálny štát”, že za svoju poctivú mesačnú prácu spolu s dvoma prídavkami na deti a dvoma daňovými bonusmi na deti dostane osamelá pracujúca matka s dvomi deťmi cca 606 eur v čistom. Hanba. Môj vysnívaný “sociálny štát”, po daňovo-odvodovej reforme, ktorú od minulého leta chystám, tejto istej matke poskytne cca 1021 eur mesačne,“ avizuje bývalý premiér Matovič s tým, že pracujúca matka za minimálnu mzdu podľa neho zaplatí na vyššej DPH maximálne 20 eur mesačne a dôchodcovia nestratia nič.

„Mám plné uši týchto hlúpych, cynických a neľudských rečí. Mám už dosť tých sladkých rečí, ako nám všetkým na rodinách záleží, ale v skutočnosti pre ne hovno dlhé roky robíme. Mám už dosť zbabelcov, ktorí radšej naložia do gatí, ako by sa mali postaviť zbohatlíkom a podvodníkom. Neprišiel som sa do politiky s holými rukami biť s mafiou preto, aby som si nad úbohou situáciou státisícov rodín v strachu o percentíčka teraz zakrýval oči. Idem do boja. Za spravodlivosť, za rodiny, za slabších. Bez ohľadu na cenu a následky,“ dodal odhodlaný minister.

 

Zdroj: Facebook/igor.matovic.7