Nová vláda na čele s Igorom Matovičom ešte len vkročila na počiatok svojej politickej dráhy a už je nútená riešiť problémy, o akej sa tým predchádzajúcim ani len nesnívalo. Ak by sme mali hovoriť obrazne, drastická kríza spôsobená vírusom COVID-19 ju hodila do vody a rozhodnutia, ktoré denne robí, sa podobajú na skúšku ohňom. Niet sa preto čo čudovať, že menej podstatné záležitosti si premiér ponechal na neskôr. Napríklad výber hovorkyne. 

Kto obsadí lukratívny flek po Matovičovom boku a bude mu musieť byť neustále nablízku, aby bol jeho pravou rukou rovnako ako kedysi býval Erik Tomáš tou Ficovou? V súčasnosti si na post hovorcu nepochybne robí zálusk množstvo študovaných a skúsených odborníkov, podľa informácií Viktora Vinczeho však ponuku dostala 26-ročná blondínka z Dunajskej Stredy známa ako finalistka Superstar.

Dominika Stará sa dostala do povedomia verejnosti v roku 2009 potom, ako vo finále speváckej súťaže obsadila bronzovú priečku – predbehli ju len Miro Šmajda a Martin Chodúr. (V poradí tak porazila dokonca aj favorizovanú Moniku Bagárovú.)

Plavovláska sa krátko nato presťahovala do USA, po dlhšej dobe, čo sme o nej nepočuli, sa však rozhodla pre návrat domov.

Dominika ide v krízovej dobe príkladom – nosí rúško a karanténu trávi pečením domáceho chleba.

Nik nevie, čím tak ohúrila Igora Matoviča, no šepká sa o tom, že práve ona je horúcou kandidátkou na post jeho hovorkyne. Pravdepodobne na nej oceňuje znalosť cudzích jazykov, dobré vyjadrovanie či komunikačné schopnosti, ale možné je aj to, že bývalé blonďavé Superstaristky majú nejaké zvláštne čaro, ktoré my smrteľníci „z diaľky“ skrátka neuvidíme. Dominikinu kolegyňu Katarínu Svrčekovú, ktorá má za sebou podobnú minulosť, totiž vymenoval za svoju hovorkyňu Richard Sulík.

Zdroj: Aktuality.sk, Instagram/viktorvincze | Foto: Instagram/dstaraofficial, viktorvincze, Facebook/Igor Matovič