Premiér Igor Matovič je aktívny na sociálnej sieti Facebook stále, niekedy až príliš. Na svoj profil pridáva informácie z pracovného i súkromného života, ktoré si prečítajú tisíce Slovákov. Najnovším často spomínaným statusom bol premiérov konflikt s manželom šéfky ŠÚKL Radom Baťom.

Po tom, čo Igor Matovič odporučil šéfke Európskej liekovej agentúry Wirthumerovej-Hocheovej 24-hodinovú pracovnú dobu, sa jej za jeho výrok ospravedlnila hlava Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv, Zuzana Baťová. Medzitým sa však Baťovej manžel, novinár Rado Baťo obul do tajomníčky Ježíkovej ohľadne prepravy Sputnika na Slovensko. Konverzácia plná výsmechu a nádavok na adresu tajomníčky neunikla ani premiérovi Igorovi Matovičovi, ktorý sa jej za novinárove slová ospravedlnil.

Tento Matovičov čin bol ale ako priliatie oleja do ohňa a manžel šéfky ŠÚKL, venoval premiérovi uštipačné slová v textovej správe, ktorú následne Matovič uverejnil na sociálnej sieti. Autor vulgárneho textu bol z tejto skutočnosti tak vytočený, že na svoju nástenku zavesil dokonca premiérovo súkromné telefónne číslo.

Celé to zaklincoval podaním trestného oznámenia, ktoré taktiež zavesil na sociálnu sieť. „Práve som na Okresnú prokuratúru Bratislava III podal trestné oznámenie na ZPH pre podozrenie zo spáchania trestného činu porušenia dôvernosti ústneho prejavu a iného prejavu osobnej povahy podľa § 377 Trestného zákona,“ napísal Rado Baťo.

Zdroj/Foto: Facebook/rado.bato,igor.matovic.7