Predvčerom sa tešili zo svojho sviatku MDD tí najmenší, niektorí aj v materských školách, ktoré sa po dlhej prestávke znovu otvorili. Túto príležitosť si nenechal ujsť ani náš premiér, ktorý navštívil jednu z materských škôlok a pre detičky si prichystal takéto prekvapenie.

Včerajšie MDD sa oslavovalo vo viacerých materských školách, ktorých brány sa po troch mesiacoch konečne otvorili. Špeciálne prekvapenie čakalo žiačikov MŠ Haburská v Bratislave, ktorých počas prestávky navštívil Igor Matovič spolu s poslankyňou Máriou Šafranko.

„Ujo Igor“ a „teta Maťa“ ako sa nazvali rozdali deťom darčeky a ako klinec programu si pre ne prichystali predstavenie o obľúbenej Červenej Čiapočke, v ktorom náročky spravili niekoľko chýb, úlohou detí bolo ich správne opraviť a doplniť.

“Bez rozdielu veku sa celým dňom niesla jedna spoločná emócia. Či už to boli najmenší poslucháči v MŠ, ich starší kolegovia na základke, učiteľky či nepedagogickí pracovníci – všetci boli skutočne šťastní, že sa môžu konečne spolu vidieť naživo,” poznamenala strana OĽaNO.

Zostrih z akcie obletel sociálne siete a rozprúdil tak súboj komentátorov. Jedni považujú premiéra za „šaška“, druhí si jeho čin veľmi pochvaľujú. “Perfektné… Obyčajný človek, ktorý sa vie priblížiť deťom a urobiť zo seba aj hlupáčika… Chcela by som vidieť, ako by toto zvládol Fico,” napísal pod príspevok jeden z komentujúcich.

“Ešte nebolo premiéra, ktorý venuje toľko času pre ľudí. Táto vláda pracuje pre ľudí, nie ako Fico a Pellegrini,” pridali sa hneď ďalší. „Toto je krásne gesto od premiéra SR kedy sa aspoň trocha zaujímal trojnásobný bývalý premiér ficozmrd o našu budúcnosť a naše deti nikdy jeho vždy zaujímala volebná poteciála pre smerozmrdov sila teda babky demokratky jeho trápne vystupovania a ohovárania svojich oponentov to bolo všetko čo dokázal na MDŽ tak ako stranícke zhrazdenia a potom rozdávanie súdružkám hrebicky. Matovič ten je človek, ktorý má cit aj pre malé deti držíme mu palce,“ znel ďalší z pozitívnych ohlasov.

Čo si o tomto premiérovom počine myslíte vy?

Zdroj: Facebook/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti